Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

* Σημειώθηκε under 2,5 στα 13 από τα 15 τελευταία παιχνίδια της Τσιταντέλα με αντίπαλο την Μπρέσια σε όλες τις διοργανώσεις.

* Η Μπρέσια παραμένει αήττητη στα εννέα τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο την Τσιταντέλα σε όλες τις διοργανώσεις.

ΤΣΙΤΑΝΤΕΛΑ

Ασταμάτητη φαντάζει η Τσιταντέλα στο πρωτάθλημα, καθώς μετά το πέρας πέντε αγωνιστικών πανηγύρισε ισάριθμες νίκες, αποτελώντας τη μοναδική ομάδα που πραγματοποίησε το απόλυτο. Πιο συγκεκριμένα το συγκρότημα του Βεντουράτο επικράτησε των Μπάρι (2-1 εκτός έδρας), Τερνάνα (2-0 εντός έδρας), Προ Βερτσέλι (5-1 εκτός έδρας), Νοβάρα (3-1 εντός έδρας) και Αβελίνο (1-0 εκτός έδρας). Κόντρα στην τελευταία την Τρίτη το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Αριγκίνι 12 λεπτά πριν το τέλος των 90’. Η τελευταία φορά που η Τσιταντέλα πανηγύρισε το «τρίποντο» κόντρα στην Μπρέσια σε όλες τις διοργανώσεις χρονολογείται πριν από έξι χρόνια, και πιο συγκεκριμένα στις 6 Ιουνίου του 2010 (1-0 εκτός έδρας). «Το ρεκόρ νικών που έχουμε πραγματοποιήσει δεν μετράει σε τίποτα, αν δεν συνεχίσουμε να έχουμε πατημένο το γκάζι και χαμηλωμένο το κεφάλι. Θα πρέπει να σκεφτόμαστε κάθε αναμέτρηση ξεχωριστά. Δεν έχουμε πετύχει τίποτα απολύτως ακόμα», υπογράμμισε στη συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε ο προπονητής της πρωτοπόρου Τσιταντέλα. Σε όλους τους ποδοσφαιριστές του μπορεί να υπολογίζει αυτός εν όψει της σημερινής αναμέτρησης.

Προηγούμενο ματς: Με τους τρεις βαθμούς της νίκης επέστρεψε η Τσιταντέλα από την έδρα της Αβελίνο επικρατώντας με 1-0, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Τσιταντέλα επικράτησε στα πέντε τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (παίξτο στον Stoiximan).

Το Τσιταντέλα – Μπρέσια παίζει στον Stoiximan

ΜΠΡΕΣΙΑ

Μόλις μία νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει η Μπρέσια στις πέντε συνολικά αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, αυτή με αντίπαλο τη Φροζινόνε (2-0 εντός έδρας) στις 3 του μηνός. Στις υπόλοιπες το συγκρότημα του Μπρόκι μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Αβελίνο (1-1 εκτός έδρας), Περούτζια (1-1 εντός έδρας) και Κάρπι (2-2 εντός έδρας), ενώ δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Πίζα (1-0 εκτός έδρας). Κόντρα στην Κάρπι την Τρίτη οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Λασάνια στο 20’. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε επτά λεπτά αργότερα με τον Μοροσίνι, ενώ στο 35’ ο Μαρτινέλι τους έβαλε μπροστά στο σκορ. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Στρούνα πέντε λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Αξίζει να σημειώσουμε πως η Μπρέσια ολοκλήρωσε με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω της αποβολής του Εντόι με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 52’. Στη συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε εν όψει της σημερινής αναμέτρησης ο προπονητής της Μπρέσια είπε: «Θα πρέπει να δείξουμε χαρακτήρα και προσωπικότητα κόντρα στην Τσιταντέλα».

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες αναδείχθηκαν Μπρέσια και Κάρπι στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (2-2), στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της Μπρέσια για το πρωτάθλημα.