*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΖΟΥΒΕΝΤΟΥΔΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Σάο Πάολο, για το πρωτάθλημα.

Δεν έχει πανηγυρίσει κάποια νίκη εδώ και πέντε παιχνίδια η Ζουβεντούδε. Την προηγούμενη αγωνιστική, στο ντεμπούτο του Ουμπέρτο Λουζέρ, φιλοξενήθηκε από τη Σάο Πάολο, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Είχε περισσότερο παθητικό ρόλο στο ματς και δεν απείλησε ιδιαίτερα, ενώ άντεξε στην πίεση της αντιπάλου και απέφυγε τα χειρότερα.

Αυτός ήταν και ο πρώτος της βαθμός μετά από τις ήττες κόντρα σε Ατλέτικο Παραναένσε (1-3 εντός), Κορίνθιανς (2-0 εκτός), Σάντος (0-1 εντός) και Ατλέτικο Γκοϊανιένσε (3-1 εκτός), οπότε και παραμένει στην προτελευταία θέση της κατάταξης. Επικράτησε μόλις μια φορά στα οκτώ τελευταία ματς που έδωσε μπροστά στο κοινό της, έχοντας ακόμη τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Εξέτισε την τιμωρία του ο αρχηγός Ουίλιαμ Ματέους.

Ζουβεντούδε Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΙΝΕΪΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Έμελεκ, για το Κόπα Λιμπερταδόρες. Προηγήθηκε στο 16ο λεπτό με τον Αντεμίρ, για να δεχθεί την ισοφάριση με πέναλτι στο 58′. Δέκα λεπτά αργότερα έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Άλαν και στο 88′ έχασε πέναλτι με τον Χουλκ.

Σε αντίθεση με την αποψινή της αντίπαλο, η Ατλέτικο Μινέιρο τρέχει ένα αήττητο σερί έξι αγώνων, έχοντας από τρεις νίκες και ισοπαλίες σε όλες τις διοργανώσεις. Μεσοβδόμαδα, η ομάδα του Αντόνιο Μοχάμεντ φιλοξενήθηκε από την Έμελεκ, στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τους “16” του Κόπα Λιμπερταδόρες, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, απέκτησε δίκαια προβάδισμα, στο δεύτερο υποχώρησε αρκετά όμως και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση και έμεινε και με δέκα παίκτες, έχασε τεράστια ευκαιρία να φύγει με το διπλό.

Πρώτη απώλεια μετά από τρεις διαδοχικές νίκες, ωστόσο έχει αποκτήσει προβάδισμα ενόψει της εντός έδρας ρεβάνς που ακολουθεί το βράδυ της Τρίτης. Σε ότι αφορά το πρωτάθλημα τώρα, έρχεται από το εντός 3-2 επί της Φορταλέζα, την προηγούμενη αγωνιστική, σε μια προσπάθεια που κάνει για να μειώσει τη διαφορά της από την κορυφή. Χωρίς διπλό στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (0-3-1).

Στα μεταγραφικά, παραχώρησε στη γαλλική Τρουά τον εξτρέμ Σάβιο, βάζοντας στα ταμεία της ένα ποσό κοντά στα 6,5 εκατομμύρια, ενώ πήρε με τη μορφή δανεισμού από τη Σαχτάρ τον εξτρέμ Πεντρίνιο. Εκτός μάχης παραμένουν οι τραυματίας Ζάιρ, Ματίας Ζαράτσο και Κένο.