* 33η Αγωνιστική (προτελευταία)

* Under 2.5 τα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* Στον πρώτο γύρο (28/12): Τοντέλα – Ζιλ Βισέντε 0-3

ΖΙΛ ΒΙΣΕΝΤΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (4-1) από την Σπόρτινγκ. Ο Σαράμπια (21’) άνοιξε το σκορ με πέναλτι, ο Έντουαρντς πέτυχε το 2-0 στο 36’ και ο Ναβάρο μείωσε για τη Ζιλ Βισέντε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Με αυτογκόλ στο 53’ έγινε το 3-1 και ο Γκονσάλβες στο 62’ με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Έφτασε τα 6 παιχνίδια δίχως νίκη η Ζιλ Βισέντε (0-3-3), αλλά εξακολουθεί να έχει το πάνω χέρι για την 5η θέση που οδηγεί σίγουρα στα ευρωπαϊκά προκριματικά του καλοκαιριού. Με έναν βαθμό σήμερα την εξασφαλίζει!

Δεν ήταν καλή αμυντικά στη Λισαβόνα την περασμένη Κυριακή, έπαιξε ανοιχτά και είχε προβλήματα απέναντι στην κινητική επιθετική τριπλέτα των “λιονταριών” ειδικά μετά το πέναλτι για το 1-0. Έχανε τις μονομαχίες και επέτρεψε γρήγορο transition στους γηπεδούχους για να ξεφύγει το σκορ.

Είχε προηγηθεί το ισορροπημένο εντός έδρας 1-1 με την Πάσος Φερέιρα, ενώ ήταν καλύτερη στο εκτός έδρας 2-2 με τη Φαμαλικάο.

Τιμωρημένος από την ομοσπονδία για την συμπεριφορά του στο “Αλβαλάδε” ο κόουτς Σοάρες.

ΖΙΛ ΒΙΣΕΝΤΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 6 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΤΟΝΤΕΛΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Πάσος Φερέιρα. Ο Άγκρα άνοιξε το σκορ (32’) για την Τοντέλα, ο Σίλβα ισοφάρισε για την Πάσος στο 92’ και στο 93’ αποβλήθηκε ο Σανιάν της Τοντέλα.

Μαχητικό το πνεύμα της Τοντέλα στα δύο τελευταία παιχνίδια, απέναντι σε ανώτερες ποιοτικά ομάδες, πήρε έναν ακόμη βαθμό τη Δευτέρα, αλλά διατηρείται εντός επικίνδυνης ζώνης.

Στην Πάσος προηγήθηκε με τον Άγκρα στην πρώτη της καλή φάση στο ματς και έπαιξε πίσω από την μπάλα στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Μποσέλι στην κόντρα αστόχησε σε καθαρό τετ α τετ για το δεύτερο γκολ και στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα πιέστηκε. Φορτώθηκε η περιοχή της στις καθυστερήσεις και υπέστη οδυνηρή ισοφάριση. Αναγκάστηκε να κάνει μαρκάρισμα αποβολής ο στόπερ Σανιάν για να γλιτώσει την ανατροπή στο φινάλε.

“Οι θεοί δεν ήταν με το μέρος μας σήμερα” δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα ο κόουτς Κάμπος.

Μία εβδομάδα νωρίτερα ήταν καλύτερη από την Γκιμαράες (1-1), αλλά και πάλι δεν κατάφερε να προστατέψει το προβάδισμά της.

Με σημαντικές απουσίες ταξιδεύει για το σημερινό παιχνίδι στο Μπαρσέλος, τιμωρημένοι ο στόπερ Σανιάν, ο μπακ χαφ Μπεμπέτο και ο νευραλγικός μέσος Ζοάο Πέδρο.