Δημοσίευση: Κατηγορία: Ρωσία

10η αγωνιστική

*Goal/Goal τα πέντε τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΤΖΟΥΜΠΙΛΟ ΙΒΑΤΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Φουκουόκα, για το πρωτάθλημα. Παρότι πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τον Ζερμέν (30′, 47′), στην πορεία δέχθηκε την ισοφάριση (60′, 78′).

Μακριά από τις επιτυχίες παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Τζούμπιλο Ιβάτα, μετά και την ήττα 0-1 από τη Ναγκόγια. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ακινόμπου Γκιοκούτσι φιλοξενήθηκε από τη Φουκουόκα, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2. Δίκαιο το τελικό αποτέλεσμα, σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι ανάμεσα τους, με την ίδια να μην είναι ικανή να υπερασπιστεί το 0-2 με το οποίο προηγήθηκε.

Μετά και από αυτή τη νέα απώλεια, βρίσκεται στο δεύτερο μισό της κατάταξης, έχοντας συγκεντρώσει δέκα βαθμούς. Ηττήθηκε στα 3/4 φετινά εντός της και χωρίς να σκοράρει, ενώ έχει και μια νίκη 2-0 επί της Νιγκάτα.

Τζούμπιλο Ιβάτα Στατιστικά

*No Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal και Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΜΑΣΙΝΤΑ ΖΕΛΒΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Τόκιο, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Να Σανγκ-Χο στο 14ο λεπτό και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση με πέναλτι στο 21′, τέσσερα λεπτά μετά βρήκε και πάλι δίχτυα με τον Οχ Σε-Χουν.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Μασίντα Ζέλβια, μετά και την ήττα με 1-2 από τη Βίσσελ Κόμπε. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γκο Κουρόντα φιλοξενήθηκε από την Τόκιο, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό, με 1-2. Αποτέλεσμα που δε συνάδεια και με την εικόνα του ματς, καθώς σε γενικές γραμμές είχε περισσότερο παθητικό ρόλο στο ματς, όμως σκόραρε δις κόντρα στη ροή και άντεξε στην πίεση που δέχθηκε στην πορεία.

Κάπως έτσι, πέρασε και πάλι στην κορυφή της κατάταξης, εκμεταλλευόμενη και τα άλλα αποτελέσματα της αγωνιστικής, ούσα εκπληκτική στη μέχρι τώρα παρθενική της εμφάνιση στα “μεγάλα σαλόνια”. Πήρε το διπλό και στις τέσσερις φετινές εξόδους της.