*Φάση των ομίλων του Λιγκς Καπ. Μονή αναμέτρηση, σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι, με τη νικήτρια να παίρνει έναν έξτρα βαθμό.

*Προκρίνονται οι δύο πρώτες κάθε ομίλου.

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΑΤΛΑΝΤΑ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ (MLS)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κολόμπους Κρου με σκορ 2-1, στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ρόσι στο 36’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γκρέγκερσεν στο 60’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον ίδιο στο 77’.

Επέστρεψε στις νίκες η Ατλάντα Γιουνάιτεντ με μια αποτελεσματική εμφάνιση. Δεν είχε την κατοχή της μπάλας, έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε, ανατρέποντάς το. Να διπλασιάσει τις νίκες της θέλει σήμερα, βελτιώνοντας την αγωνιστική της εικόνα, καθώς δεν πείθει ιδιαίτερα το τελευταίο διάστημα. Μετράει μόλις μία νίκη στα έξι πρόσφατα παιχνίδια της, σκοράροντας μεν στα περισσότερα, αλλά σε κανένα δεν κατάφερε να μην δεχθεί γκολ.

Ατλάντα Γιουνάιτεντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΝΤΙ ΣΙ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ (MLS)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Σέλτικ, στα πλαίσια των φιλικών προετοιμασίας. Το 0-1 ο Ο’Ρίλεϊ στο 24’ και το 0-2 ο ίδιος στο 31’. Το 0-3 πέτυχε ο Φόρεστ στο 65’ και το τελικό 0-4 διαμόρφωσε ο Τζόνστον στο 69’.

Κακή εικόνα παρά το γεγονός ότι ήταν φιλική αναμέτρηση. Τραγική αμυντικά, είχε πολλά κενά, τα οποία εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι φιλοξενούμενοι, με αποτέλεσμα να δεχθεί γκολ με ευκολία και στα δύο ημίχρονα. Επιστρέφει στα επίσημα παιχνίδια και θέλει να μπει με το «δεξί» στη διοργάνωση του Λιγκς Καπ. Μας έχει συνηθίσει να είναι πιο μαχητική στις αναμετρήσεις της, στα περισσότερα ματς βρήκε δίχτυα, όμως είναι μια από τις χειρότερες άμυνες, αφού μετράει είκοσι σερί στις οποίες δέχθηκε γκολ, σε όλες τις διοργανώσεις.