*Πρώτο φετινό ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες.

*Σε σύνολο 14 αγώνων, δεν υπάρχει ισοπαλία ανάμεσα στις δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας.

ΑΤΛΑΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 κόντρα στο Λος Άντζελες. Έχασε πέναλτι στο 71’ το Λος Άντζελες, που ήταν ανώτερο, αλλά άστοχο.

Πήγε να αντιμετωπίσει μεσοβδόμαδα εκτός έδρας το Λος Άντζελες, ήξερε ότι το έργο της δε θα ήταν εύκολο. Πήρε παθητικό ρόλο απ’ την αρχή ως το φινάλε, δεν κατάφερε να απειλήσει σοβαρά ποτέ τον αντίπαλο, από καθαρή τύχη δεν ηττήθηκε. Κυρίαρχο το Λος Άντζελες, είχε την πρωτοβουλία, έχασε ευκαιρίες, όπως και πέναλτι στο 71’ με τον Βέλα, άξιζε τη νίκη.

Τέταρτη σερί ισοπαλία για την Ατλάντα μετά το εντός έδρας 3-3 κόντρα στη Νιου Ίνγκλαντ, το εκτός έδρας 1-1 κόντρα στο Ορλάντο και το εκτός έδρας 3-3 με το Σικάγο, μετρά ρεκόρ 1-4-1 στις τελευταίες έξι αγωνιστικές. Με 25 πόντους είναι πέμπτη στην Ανατολή, διαθέτει μια απ’ τις κορυφαίες επιθέσεις ολόκληρης της λίγκας.

ΑΤΛΑΝΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 στα 8/10 τελευταία παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*G/G στα τελευταία 9/11 παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΟΥΑΣΙΝΓΚΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 2-1 επί της Ίντερ Μαϊάμι. Το 0-1 ο Πάινς στο 76’, το 0-2 έκανε ο Μπεντέκε στο 90’. Μείωσε στις καθυστερήσεις η Ίντερ Μαϊάμι στις καθυστερήσεις με τον Φρέι. Με δέκα παίκτες απ’ το 7’ η Ίντερ Μαϊάμι.

Επέστρεψε στις νίκες με εμφατικό τρόπο, πέρασε νικηφόρα απ’ την έδρα της Ίντερ Μαϊάμι την περασμένη εβδομάδα. Πήρε αριθμητικό πλεονέκτημα από πάρα πολύ νωρίς, μόλις στο 7’ άλλαξαν οι ισορροπίες υπέρ της. Η Ουάσινγκτον ήταν κυρίαρχη, έβγαλε φάσεις και τελικά σκόραρε στο 76’, το 0-2 στο 90’ “κλείδωσε” τη νίκη της. Μείωσε στις καθυστερήσεις η Ίντερ Μαϊάμι, αλλά δεν κατάφερε κάτι περισσότερο.

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα της πρωτεύουσας μετά από δύο αγωνιστικές, που είχε εκτός έδρας ήττα 2-1 απ’ το Τορόντο και εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με το Μόντρεαλ, μετρά ρεκόρ 2-3-1 στις τελευταίες έξι αγωνιστικές, με 23 πόντους η Ουάσινγκτον είναι έβδομη στην Ανατολή.