Ιταλία Πρωτάθλημα Γυναικών

ΜΠΡΟΜΑΠΟΪΚΑΡΝΑ – ΣΙΡΙΟΥΣ

Δημοσίευση: Κατηγορία: Ιταλία Πρωτάθλημα Γυναικών

5η αγωνιστική

*Η Σίριους επικράτησε και στα πέντε τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Μπρομαποϊκάρνα.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΜΠΡΟΜΑΠΟΪΚΑΡΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-2 επί της Χάλμσταντ, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο δεύτερο λεπτό με τον Κρίστενσεν, για να βρει και δεύτερο τέρμα στο 62′ με τον Έρκβιστ.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Μπρομαποϊκάρνα, μετά από δυο παιχνίδια στα οποία και είχε από μια ισοπαλία και ήττα. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Όλοφ Μέλμπεργκ φιλοξενήθηκε από τη Χάλμσταντ, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-2. Πήρε προβάδισμα με το “καλημέρα”, το οποίο και κράτησε μέχρι την ανάπαυλα, αποφεύγοντας τον κίνδυνο. Έγινε πιο επιθετική στο δεύτερο ημίχρονο, λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας σκόραρε και πάλι, έχοντας ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα.

Δεύτερη φετινή νίκη, μετά και το εκτός 0-4 επί της Γκάις, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, φτάνοντας τους επτά βαθμούς μέχρι τώρα. Γνώριμα τα όποια αγωνιστικά προβλήματα έχει να αντιμετωπίσει.

Μπρομαποϊκάρνα Στατιστικά

*Over 3.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 4/5 τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΣΙΡΙΟΥΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Βάρναμο, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο πέμπτο λεπτό.

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα προέρχεται η Σίριους, μετά και από εκείνη που υπέστη κόντρα στη Τζουργκάρντεν (2-0 εκτός). Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κρίστερ Ματίασον υποδέχθηκε τη Βάρναμο, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-1. Βρέθηκε πίσω από πολύ νωρίς και στην πορεία είχε επιθετικό μονόλογο σε όλη τη διάρκεια. Δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, ωστόσο δεν ήταν ικανή να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, για να αποσπάσει κάτι καλύτερο.

Ευελπιστεί σε άμεση επιστροφή στις επιτυχίες, θυμίζοντας ότι είχε ξεκινήσει με το 2/2 στη σεζόν, κόντρα σε Χάλμσταντ (3-0 εντός) και Κάλμαρ (1-2 εκτός).