Προημιτελική φάση του κυπέλλου

*Μονοί αγώνες. Σε περίπτωση ισοπαλίας στην κανονική διάρκεια ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι.

*Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 3/4 αναμετρήσεις στην ιστορία μεταξύ των δύο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΤΟΥΛΟΥΖ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 3-0 από τη Ρεμς, για την περασμένη αγωνιστική της Ligue 1. Πλήρωσε το νωθρό ξεκίνημα της και έμεινε πίσω στο σκορ με 2-0 στο 7′! Έβγαλε αντίδραση, ήταν καλύτερη σε όλο το υπόλοιπο 1ο ημίχρονο, αλλά δεν κατάφερε να διασπάσει την άμυνα των γηπεδούχων. Η Ρεμς μπήκε δυνατά και στο β’ μέρος, έκανε το 3-0 στο 68′ και “κλείδωσε” ουσιαστικά τη νίκη, με το υπόλοιπο παιχνίδι να αποκτά διαδικαστικό χαρακτήρα.

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για το σύνολο του Μοντανιέ, έχοντας δεχτεί από 3 γκολ σε καθεμία από αυτές. Βρίσκεται στην 11η θέση της βαθμολογίας, στο +11 από την επικίνδυνη ζώνη. Έφτασε εδώ αποκλείοντας κατά σειρά τις Λανιόν (1-7), Αζαξιό (2-0), Ρεμς (3-1). Μετράει 4 νίκες στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της, με τα τέσσερα πιο πρόσφατα να ολοκληρώνονται με over3.5+g/g.

Μακροχρόνια τραυματίας ο Χέιλι.

ΤΟΥΛΟΥΖ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over3.5+g/g στα τελευταία 4 εντός έδρας παιχνίδια της.

*Έχει σκοράρει τουλάχιστον 2 γκολ σε καθένα από τα τελευταία 4 εντός έδρας παιχνίδια της.

ΡΟΝΤΕΖ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 0-2 από την Μπαστιά, για την περασμένη αγωνιστική της Ligue 2. Σε ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο, με αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν, αποδείχθηκε αναποτελεσματική, σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους, που άνοιξαν το σκορ στο 24′.Κατώτερη στο β’ μέρος, δεν μπόρεσε να βγάλει αντίδραση, με την Μπαστιά να διαμορφώνει το τελικό 0-2 στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης.

Σε κακή κατάσταση στο πρωτάθλημα, συμπλήρωσε οκτώ αγωνιστικές χωρίς νίκη. Βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, στο -5 από τη σωτηρία και τη 17η Πο. Αντίθετη η πορεία της στο κύπελλο, έχει αποκλείσει, μεταξύ άλλων, τις Σεντ Ετιέν, Μονακό και Οσέρ, όλες εκτός έδρας! Μακριά από το γήπεδο της δεν έχει ηττηθεί στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια της (1-3-0), με τα τρία από αυτά να ολοκληρώνονται με under2.5 γκολ.

Τραυματίες οι δύο πρώτοι τερματοφύλακες της, Εμπασί και Σιμπουά. Φανέλα βασικού στον Σεχί. Εκτός και ο Μουγιοκολό.