*21η αγωνιστική

ΤΟΡΚΙ

Προηγούμενο ματς: Η Τορκί έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Μπαρνέτ, σε έναν αγώνα που δέχθηκε το γκολ σχετικά νωρίς, από τον Αρμστρονγκ στο ένατο λεπτό, χάνοντας κάποιες ευκαιρίες να ισοφαρίσει στη συνέχεια.

H Τορκί έχασε και από την Μπαρνέτ με 1-0 εκτός έδρας, γνωρίζοντας Τρίτη συνεχόμενη ήττα, παραμένοντας για πέμπτο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη, έχοντας κερδίσει μόνο με το εντυπωσιακό 6-1 εντός έδρας την Ολντερσοτ στα 13 τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα!

Βρέθηκε πάλι ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, μένοντας μάλιστα σχετικά πίσω, στο -4 συγκεκριμένα, από τις θέσεις παραμονής, με τα πράγματα να δυσκολεύουν συνεχώς και όλο και περισσότερο.

Τραυματίες είναι ο επιθετικός Αντριους που λείπει εδώ και λίγο καιρό από τους αγώνες της ομάδας του, πιο πρόσφατα χτύπησαν ο μέσος Εβανς και οι αμυντικοί Γουάιτ, Μάρτιν, Μόξεϊ.

Τορκί Στατιστικά

*Εχει 9/11 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 10/12 G/G εντός έδρας, δέκα σερί στα πιο πρόσφατα

*Εχει 9/12 over 2,5 εκτός έδρας, εφτά σερί στα πιο πρόσφατα

ΓΚΕΪΤΣΧΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Γκέιτσχεντ κέρδισε 3-1 εντός έδρας την Σάουθεντ, γλιτώνοντας από το δοκάρι της στο πρώτο ημίχρονο, κάτι που εκμεταλλεύτηκε στο δεύτερο μισό του αγώνα, σκοράροντας τρία γκολ, με τους Κόντεχ (52’), Κάμπελ (72’), Κάρτι (76’), πριν δεχθεί ένα τέρμα από τον Μούνεϊ στο 87ο λεπτό.

Η Γκέιτσχεντ πήρε μία μικρή βαθμολογική «ανάσα», κερδίζοντας με το εμβληματικό 3-1 εντός έδρας την Σάουθεντ. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από τρεις σερί ήττες και έξι συνολικά παιχνίδια στα οποία δεν είχε καταφέρει να κερδίσει, ενώ ειδικά στο πρωτάθλημα είχε οκτώ σερί αγωνιστικές χωρίς νίκη! Και μακριά από την έδρα της έχει τρεις σερί ήττες, πέντε συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς νίκη, έχοντας κερδίσει μόνο στο γήπεδο της Μέιντενχεντ, με έξι ήττες σε 10 αναμετρήσεις.

Παραμένει εντός ζώνης υποβιβασμού, αλλά ανέβηκε και ξέφυγε από την τελευταία θέση, ούσα στην 22η θέση του βαθμολογικού πίνακα, σε απόσταση βολής, στο -2 για την ακρίβεια, από μία θέση παραμονής και με αγώνα λιγότερο από την ομάδα που βρίσκεται εκεί.

Τραυματίες και απόντες είναι οι μέσοι Μπέιλι, Στόρεϊ.