*38η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Γουίλντστοουν – Τορκί 1-1

*Η Τορκί δεν έχει χάσει ποτέ από την Γουίλντστοουν, με δύο νίκες και μία ισοπαλία εντός.

ΤΟΡΚΙ

Προηγούμενο ματς: Η Τορκί έχασε με 3-2 εκτός έδρας από την Σόλιχαλ Μουρς, ανοίγοντας το σκορ με τον Μάρσαλ μόλις στο δεύτερο λεπτό. Αλλά δέχθηκε τρία γκολ στη συνέχεια από τους Κέλι (34’), Χάουι (45’), Μπεκ (56’), πριν αποκτήσει αριθμητικό πλεονέκτημα στο 59ο λεπτό λόγω αποβολής αντιπάλου. Όμως το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με τον Κόλινς στο 74ο λεπτό.

Η Τορκί ηττήθηκε με 3-2 εκτός έδρας από την Σόλιχαλ Μουρς, αν και το παιχνίδι ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις γι’ αυτήν. Αυτή ήταν η τέταρτη ήττα της στους πέντε τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει, ενώ η μοναδική της νίκη σε αυτό το διάστημα έχει έρθει στο γήπεδό της, μόνη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της εντός, με τέσσερις ήττες σε αυτό το διάστημα.

Εξακολουθεί να βρίσκεται εντός ζώνης υποβιβασμού, παραμένοντας στην 22η θέση του βαθμολογικού πίνακα, μένοντας ακόμη περισσότερο πίσω, στο -6 συγκεκριμένα, από τις θέσεις παραμονής.

O μέσος Χολ παραμένει εκτός λόγω τραυματισμού, πιο πρόσφατα χτύπησε και ο αμυντικός Μόξεϊ που δύσκολα θα παίξει απόψε, όπως και οι επίσης τραυματίες Τζάρβις (ΕΠ), Κρόου (ΜΕ), με τον πρώτο να είναι και ο πρώτος της σκόρερ, με τον τεχνικό της, Γκάρι Τζόνσον, να αποδίδει τα αρνητικά αποτελέσματα της ομάδας του και σε αυτές τις απουσίες σημαντικών παικτών.

ΓΟΥΙΛΝΤΣΤΟΟΥΝ

Προηγούμενο ματς: Η Γουίλντστοουν κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Μέιντστοουν, σκοράροντας δύο σχετικά γρήγορα γκολ με τους Κουκ (6’), Αντριους (24’), αντέχοντας ως το τέλος, παρόλο που η αντίπαλος της μείωσε με τον Σόνιμπεϊρ στο 51ο λεπτό.

Η Γουίλντστοουν επικράτησε 2-1 εντός έδρας της Μέιντστοουν, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη, αλλά πάλι στο γήπεδό της. Μακριά από αυτό δεν έχει νίκη εδώ και εννιά αγώνες, με πέντε ισοπαλίες και τέσσερις ήττες σε αυτό το διάστημα.

Ανέβηκε στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με την απόσταση της να μειώνεται στο -5 από την πρώτη επτάδα που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο.

Χτύπησε ο μέσος Αλαράκχια που δύσκολα θα αγωνιστεί απόψε.