*1η αγωνιστική της Απερτούρα.

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΤΙΓΚΡΕΣ

Προηγούμενο ματς: Τυπικά φιλοξενούμενη στη νίκη επί της Τίγκρες με σκορ 2-1, στα πλαίσια του Καμπεόν Ντε Καμπεόνες. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Μπρουνέτα στο 7’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ντιλορσούν στο 24’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Μάρτιν στο 35’.

Πάλεψε η Τίγκρες, όμως δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο της ανώτερης Κλαμπ Αμέρικα, μένοντας δευτεραθλήτρια στο Καμπεόν Ντε Καμπεόνες. Μπήκε μεν δυνατά στο ματς και κατάφερε να προηγηθεί, όμως η συνέχεια δεν ήταν με το μέρος της, αφού υπέκυψε αρκετά εύκολα, δεχόμενη την ανατροπή πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

Όχι και το ιδανικό ντεμπούτο για τον Βέλικο Παούνοβιτς στον πάγκο της, καθώς δεν κατάφερε να κατακτήσει το πρώτο του τρόπαιο απέναντι στη μεγάλη αντίπαλο Κλαμπ Αμέρικα. Παρ’ όλα αυτά θέλει να αφήσει πίσω την ήττα αυτή, εκκινώντας τις υποχρεώσεις του πρωταθλήματος με νικηφόρο αποτέλεσμα. Χωρίς μεταγραφικές κινήσεις μέχρι στιγμής, αλλά και χωρίς ιδιαίτερα φημολογίες.

Τίγκρες Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΝΕΚΑΞΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Πατσούκα με σκορ 2-1, στα πλαίσια των πλέι-ιν της Κλαουζούρα. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μπαουτίστα στο 80’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ροντόν με πέναλτι στο 84’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκαρνίτσα στο 90+7’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της στο ουσιαστικά πιο σημαντικό παιχνίδι της Κλαουζούρα, με αποτέλεσμα να μείνει εκτός πλέι-οφ. Έμεινε πίσω στο σκορ στο τελευταίο δεκάλεπτο, ενώ λίγα λεπτά αργότερα δέχθηκε ακόμη ένα τέρμα. Το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις.

Η πολύ καλή πορεία που πραγματοποίησε στην Κλαουζούρα κράτησε τον Εντουάρντο Φενάντες στον πάγκο της και τη φετινή σεζόν. Ιδανικά θέλει να πραγματοποιήσει μια παρόμοια πορεία, γι’ αυτό και ενισχύθηκε μεσοεπιθετικά, με την αγορά του Ροσέρο(200.000€) από τον Πας Γιάννενα, καθώς και με το δανεισμό του Παλαβεσίνο από τη Ρίβερ Πλέιτ.