*35η αγωνιστική

*Στον Α’ γύρο: Έμεν – Τέλσταρ 2-0

*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με 2-3 γκολ

*Μόλις μία νίκη έχει η Τέλσταρ στα οκτώ τελευταία παιχνίδια της απέναντι στην Έμεν (1-4-3).

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

ΤΕΛΣΤΑΡ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με το βαρύ 5-1 από την Ντε Γκράαφτσαπ εκτός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Παρότι άνοιξε το σκορ στο πρώτο μέρος (18′), δέχτηκε την ολική ανατροπή μέχρι την ανάπαυλα (30′, 40′). Κατέρρευσε ολοσχερώς στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα και είδε την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα της άλλες τρεις φορές (84′, 90+1′, 90+3′).

Προσγειώθηκε απότομα στην προσωπικότητα η Τέλσταρ, μετά τις καλές εμφανίσεις του τελευταίου διαστήματος. Η ομάδα του υπηρεσιακού Λάντφροιγκντ πραγματοποίησε την χειρότερη εμφάνιση επί ημερών του, φάνηκε αδιάβαστη και υπέστη δίκαιη συντριβή στο Ντουτινχάιμ. Ισορροπημένο το ρεκόρ της το τελευταίο διάστημα (3-0-3), απότοκο της επιθετικότητας που την χαρακτηρίζει από την αποχώρηση του τεχνικού Σνόεϊ και μετά.

Βρίσκεται σε φάση αξιολόγησης του ρόστερ εν όψει της ερχόμενης σεζόν, αφού η παρούσα κρίνεται αποτυχημένη. Δεν ταλαιπωρείται από αγωνιστικά προβλήματα, μοναδική απώλεια ο τραυματίας αμυντικός Πόλεϊ.

Τέλσταρ Στατιστικά

*Σκοράρει πρώτη στα 8/10 τελευταία παιχνίδια της

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal και Over 2,5

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΕΜΕΝ

Προηγούμενο ματς: Κάκιστη εμφάνιση και ήττα με 1-3 από την Μάαστριχτ εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Άνοιξε το σκορ στο 30′, αλλά δεν εμφανίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο και δέχτηκε τρία γκολ από την αντίπαλό της (58′, 61′, 90+8′).

Δεν άλλαξε πρόσωπο μετά την αποχώρηση του τεχνικού Χριμ, προβλημάτισε έντονα σε ακόμη ένα παιχνίδι, με αποτέλεσμα να ηττηθεί δίκαια με 1-3 από την Μάαστριχτ. Έδειξε πως έχει σφυγμό στο πρώτο μέρος και ήλεγχε το παιχνίδι, ωστόσο στην επανάληψη ήταν ωσεί παρούσα και υπέστη με χαρακτηριστική άνεση την ολική ανατροπή. Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη ήττα για την Έμεν, που βλέπει τα πλέι οφ να απομακρύνονται (-4) και την σεζόν να εξελίσσεται σε παταγώδη αποτυχία.

Η διοίκηση ανακοίνωσε την πρόσληψη του Αλφόνσο Αρτς, που αναλαμβάνει μέχρι το τέλος της σεζόν. Boηθός του ο Φαν Όοστρομ. Στα καθαρά αγωνιστικά, τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Χέιλεν, ενώ στα πιτς βρίσκονται ο φορ Λαντού, ο καλός εξτρέμ Φαν Χούφεν και ο μπακ Σχούτεν.