*Δεύτερος γύρος του FA Cup Αγγλίας, πρώτος αγώνας. Σε περίπτωση ισοπαλίας θα υπάρξει επαναληπτικός στην έδρα της σημερινής φιλοξενούμενης.

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΤΙΒΕΝΕΙΤΖ (Α’ ΑΓΓΛΙΑΣ)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Πιτέρμπορο με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Γουίλντιν στο 22’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Τόμσον στο 30’. Το 2-1 πέτυχε ο Ράνταλ στο 51’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τζόουνς στο 81’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Στίβενεϊτζ. Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη δέχθηκε ασφυκτική πίεση, υποκύπτοντας ισάριθμες φορές, δεχόμενη την ισοφάριση.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα θέλει να δώσει, εξασφαλίζοντας την παρουσία της στην επόμενη φάση της διοργάνωσης χωρίς επαναληπτικό. Έχει βρει ρυθμό, σκοράρει με συνέπεια στις αναμετρήσεις της, την ώρα που αμυντικά είναι αρκετά βελτιωμένη σε σχέση με την αρχή της σεζόν, δεχόμενη γκολ πιο δύσκολα.

Στίβενεϊτζ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΠΟΡΤ ΒΕΙΛ (Α’ ΑΓΓΛΙΑΣ)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Ντέρμπι με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Τζουλς στο 77’.

Πάλεψε, αλλά δεν τα κατάφερε η Πορτ Βέιλ. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν ήταν αποτελεσματική στη τελική της προσπάθεια, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Αμυντικά δέχθηκε πίεση, στην οποία εν τέλη υπέκυψε, δεχόμενη το καθοριστικό γκολ.

Καλύτερη εικόνα θέλει να δείξει στο σημερινό παιχνίδι, εξαντλώντας όσες πιθανότητες έχει για θετικό αποτέλεσμα. Δεν πείθει σε γενικές γραμμές με την εικόνα της, έχει πολλά προβλήματα στα μετόπισθεν, ενώ ακόμα και που βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα, δεν της είναι αρκετό ώστε να αποσπάσει τα αποτελέσματα που επιθυμεί.