*Μόλις μια αναμέτρηση μεταξύ τους στο παρελθόν, τον περασμένο Σεπτέμβριο, επικράτησε εντός έδρας η Ίντερ Μαϊάμι.

ΚΑΝΣΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 3-3 κόντρα στο Πόρτλαντ. Στο 3-0 το ημίχρονο για το Κάνσας, το Πόρτλαντ μείωσε στο 64’, έκανε το 3-2 στο 66’ και βρήκαν το τελικό 3-3 στο 81’.

Τρομερό ματς την περασμένη εβδομάδα κόντρα στο Πόρτλαντ εντός έδρας, όφειλε να κερδίσει με βάση την εξέλιξη του. Εξαιρετική η εικόνα του στο πρώτο μέρος, ήταν καταφανώς ανώτερο σε όλα, σκόραρε τρεις φορές και πήρε αυτό που άξιζε. Μάλιστα, έχασε πέναλτι για το 4-0 στο 61’ και κάπου εκεί ξεκίνησε η αντεπίθεση του Πόρτλαντ, που σκόραρε τρεις φορές απ’ το 64’ μέχρι το 81’ για να διαμορφωθεί το τελικό 3-3. Επιστροφή στις απώλειες για το Κάνσας, που ερχόταν απ’ την εκτός έδρας νίκη 3-1 επί του Τορόντο, μετρά ρεκόρ 2-2-1 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές.

ΚΑΝΣΑΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 4/5 Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 4/5 G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΙΝΤΕΡ ΜΑΪΑΜΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 κόντρα στη Μοντερέι για το Τσάμπιονς Λιγκ Κεντρικής Αμερικής.

Τίποτα δεν πάει καλά για την Ίντερ Μαϊάμι, που έκανε νέα γκέλα την περασμένη εβδομάδα, έμεινε στο εντός έδρας 2-2 με το Κολοράντο. Έμεινε πίσω στο σκορ λίγο πριν το ημίχρονο, αλλά αντέδρασε με ανατροπή μέχρι το 60’. Δεν προστάτευσε το προβάδισμα, δέχτηκε ισοφάριση στο 88’ και είχε ακόμη μια απώλεια. Πλέον μετρά μόλις μια νίκη στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές (1-2-2), δέχεται πολύ εύκολα γκολ. Η γκρίνια αυξήθηκε και μετά τον μεσοβδόμαδο αποκλεισμό στο Τσάμπιονς Λιγκ Κεντρικής Αμερικής, καθώς ηττήθηκε εκτός έδρας 3-1 απ’ τη Μοντερέι και αποχαιρέτησε τη διοργάνωση με 2/2 ήττες.