*Στον πρώτο γύρο: Μπράγκε – Σούντσβαλ 2-0

*Στο κύπελλο: Σούντσβαλ – Μπράγκε 0-2

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Λαντσκρόνα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 (27′, 52′), για να ισοφαρίσει στην πορεία με τους Στογιάνοβιτς Φρέντιν (65′) και Χαλένιους (81′).

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα έμεινε για τρίτο σερί ματς η Σούντσβαλ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντάγκλας Γιάκομπσεν φιλοξενήθηκε από την Λαντσκρόνα, με την οποία έμεινε στο 2-2. Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς να δείξει κάτι αξιόλογο μέχρι τότε. Στην πορεία όμως εκμεταλλεύτηκε τους χώρους που βρήκε και ούσα πιο πιεστική, έσωσε το βαθμό. Έστω και οριακά είναι εντός επικίνδυνης ζώνης, ούσα στο -1 από αυτή από τη σωτηρία. Έμεινε αήττητη στα πέντε πιο πρόσφατα εντός της (2-3-0).

Σούντσβαλ Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 3.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 5/6 τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΜΠΡΑΓΚΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-2 επί της Σκέβντε, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 26′ με τον Βίκστρεμ και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση δυο λεπτά αργότερα, στην πορεία βρήκε ακόμη δυο φορές δίχτυα με τους Καμόες (45′) και Στένσον (52′). Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν και πάλι στις καθυστερήσεις.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Μπράγκε, μετά και την ήττα που υπέστη με 2-0 από την Έστερσουντ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κλέμπερ Σάρενπαα υποδέχθηκε τη Σκέβντε, της οποίας και επικράτησε με 3-2. Ανώτερη σε γενικές γραμμές στον αγωνιστικό χώρο, ήταν αυτή που απειλούσε περισσότερο και παρότι δέχθηκε προσωρινά την ισοφάριση (1-1), κατάφερε να αποφύγει πιθανή απώλεια. Πήρε έτσι βαθμολογική ανάσα στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή, ούσα στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη. Αγνοεί το διπλό σε δέκα εξόδους (0-3-7), δεν σκόραρε στις 6/10.