18η αγωνιστική

*Under 2.5 τα 9/11 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

➡️ Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας σήμερα

ΤΣΕΡΕΖΟ ΟΣΑΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της J-Lease, για το κύπελλο. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με του Βατανάμπε (7′) και Σακάτα (14′), για να δεχθεί τη μείωση στο 27ο λεπτό. Στο 64′ βρήκε και τρίτο τέρμα με τον Ταμέντα.

Αήττητη εδώ και τρία παιχνίδια για το πρωτάθλημα η Τσερέζο Οσάκα, έχοντας μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άκιο Κογκίκου φιλοξενήθηκε από την Κιότο, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Προβλημάτισε αρκετά με την εμφάνιση της, όμως κόντρα στη ροή πήρε το προβάδισμα. Δεν κατάφερε να αντέξει όμως, δεχόμενη την ισοφάριση με την επιστροφή από τα αποδυτήρια.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και το εντός 1-1 με τη Χιροσίμα. Σε τριπλή ισοβαθμία με τις Ουράβα και Φουκουόκα, στα μέσα της κατάταξης. Δεν επικράτησε σε κανένα από τα τέσσερα τελευταία εντός της στο πρωτάθλημα (0-3-1). Έκτοτε, αποκλείστηκε στα πλέι οφ του Λιγκ Καπ από τη Μασίντα Ζέλβια (1-3 εντός, 2-2 εκτός), ενώ μεσοβδόμαδα, πήρε την πρόκριση στο κύπελλο επί της J-Lease (3-1 εντός).

Τσερέζο Οσάκα Στατιστικά

*Goal/Goal τα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΟΥΡΑΒΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Βίσσελ Κόμπε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 15ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 61′ με τον Νακατζίμα.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τρία παιχνίδια πρωταθλήματος η Ουράβα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Περ-Ματίας Χέγκμο υποδέχθηκε τη Βίσσελ Κόμπε, με την οποία μοιράστηκαν από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Σε ένα αρκετά ανοιχτό ματς ανάμεσα τους, λίγες ήταν οι καλές στιγμές, με την ίδια να ισοφαρίσει με την επιστροφή από τα αποδυτήρια.

Έφτασε έτσι τους 25 βαθμούς και είναι σε τριπλή ισοβαθμία με τις Τσερέζο Οσάκα και Φουκουόκα, στα μέσα της κατάταξης. Επικράτησε δυο φορές στις οκτώ φετινές εξόδους της, στις οποίες είχε ακόμη δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες.