*31η αγωνιστική.

*Στον 1ο γύρο: Καβασάκι – Κασίβα 2-0.

*Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν στον τελικό του Κυπέλλου Ιαπωνίας, ο οποίος είναι προγραμματισμένος για τις 9/12.

*Αήττητη η Καβασάκι στα δέκα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ανεξαρτήτως έδρας, κέρδισε στα 7/10.

ΚΑΣΙΒΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 2-0 από την Ουράβα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 53’, το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε τέσσερα λεπτά αργότερα.

Ετοιμάζεται για φινάλε για γερά νεύρα, στόχος η παραμονή της στην κατηγορία, στον οποίο μπορεί να πλησιάσει σήμερα, αν και το έργο της είναι δύσκολο. Έχασε με 2-0 εκτός έδρας από την Ουράβα την προηγούμενη αγωνιστική.

Ήττα εντός προγράμματος, η οποία έβαλε τέλος σε ένα σερί τριών νικών σε όλες τις διοργανώσεις και ήταν η δεύτερη μόλις που γνώρισε στα 12 πρόσφατα παιχνίδια της.

Παράλληλα, έχει προκριθεί και στον τελικό του Κυπέλλου, όπου θα αντιμετωπίσει τη σημερινή αντίπαλό της. Το ματς εκείνο αργεί, βέβαια, καθώς θα διεξαχθεί στις 9 Δεκεμβρίου.

Κασίβα Στατιστικά

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Μόλις δύο εντός έδρας νίκες φέτος στο πρωτάθλημα, με τα 8/15 ματς της ως γηπεδούχος να ολοκληρώνονται ισόπαλα!

ΚΑΒΑΣΑΚΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 4-2 επί της Πατούμ Γιουνάιτεντ για το Τσάμπιονς Λιγκ. Προηγήθηκε στο 14’, ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, σημείωσε τρία τέρματα από το 52’ έως το 77’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 82’ από το σημείο του πέναλτι.

Έχει πάρει φόρα και μοιράζει ντόρτια η Καβασάκι. Κέρδισε και τα τρία τελευταία παιχνίδια της με 4-2! Το έκανε δύο φορές απέναντι στη Φουκουόκα για την J1 League και το Κύπελλο, και μία κόντρα στην Πατούμ Γιουνάιτεντ για το Τσάμπιονς Λιγκ της Ασίας, στο οποίο είχε υποχρεώσεις μεσοβδόμαδα.

Στο πρωτάθλημα βαθμολογικά είναι αδιάφορη καθώς έχει μείνει αρκετά πίσω, θα στρέψει την προσοχή της τόσο στο Τσάμπιονς Λιγκ, για το οποίο έχει υποχρεώσεις την ερχόμενη εβδομάδα, όσο και στον τελικό Κυπέλλου, κόντρα στη σημερινή της αντίπαλο στις 9/12.