12η αγωνιστική

*Αήττητη η Κασίμα στα έντεκα τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος με αντίπαλο την Τσερέζο Οσάκα, μετρώντας εννέα νίκες και δυο ισοπαλίες.

*Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΤΣΕΡΕΖΟ ΟΣΑΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός νίκη 1-2 επί της Γκάμπα Οσάκα, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 28ο λεπτό με τον Λέο Σεαρά και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 56′, εν τέλει βρήκε και πάλι δίχτυα στο 90′ με τον Κάτο.

Άμεση ήταν η επιστροφή στις επιτυχίες για την Τσερέζο Οσάκα, μετά και την ήττα που υπέστη από τη Χιροσίμα (0-1 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άκιο Κόγκικου φιλοξενήθηκε από τη Γκάμπα Οσάκα, στο μεταξύ τους ντέρμπι, της οποίας και επικράτησε με 1-2. Μπορεί να είχε πολύ λιγότερες τελικές από την αντίπαλο της, ωστόσο σε αντίθεση με εκείνη ήταν πιο εύστοχη, για να πάρει δυο φορές το προβάδισμα και εν τέλει να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα. Τρίτη της νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια, φτάνοντας παράλληλα τους 17 βαθμούς. Γνώριμη η απουσία του Χιρόσι Κιγιοτάκε.

Τσερέζο Οσάκα Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal και Under 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΑΣΙΜΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Σαπόρο, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα του Σουζούκι στο 21ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Από την τρίτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα προέρχεται η Κασίμα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντάικι Ιβαμάσα φιλοξενήθηκε από τη Σαπόρο, της οποίας και επικράτησε με 0-1. Μπήκε πιο δυναμικά και ευτύχησε να προηγηθεί σχετικά νωρίς, ενώ είχε ευκαιρίες να διευρύνει τα τέρματα της, τη στιγμή που δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα. Είχαν προηγηθεί αυτές κόντρα σε Νιγκάτα (0-2 εκτός) και Γκάμπα Οσάκα (4-0 εντός), ούσα στο -1 από τη σημερινή της αντίπαλο. Εκτός μάχης παραμένουν οι τραυματίες Κουόν Σουν-Τάε και Καΐσου Σάνο.