*32η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μπαϊα – Σαπεκοένσε 0-1

ΣΑΠΕΚΟΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σαπεκοένσε έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Κρισιούμα, χάνοντας μία τεράστια ευκαιρία να προηγηθεί, πριν δεχθεί το πρώτο γκολ από τον Ιγκόρ στο 32’, είχε αρκετές φάσεις να ισοφαρίσει, όμως τελικά δέχθηκε και δεύτερο τέρμα από πέναλτι του Φελίπε Ματέους στο 82ο λεπτό.

Η Σαπεκοένσε ηττήθηκε με 2-0 εκτός έδρας από την Κρισιούμα, και συνεχίζει στα εφτά τελευταία παιχνίδια μία να χάνει και μία να κερδίζει, όπως συμβαίνει σε αυτές τις αναμετρήσεις! Τουλάχιστον έχει δύο νίκες στα πιο πρόσφατα παιχνίδια στο γήπεδό της, χωρίς να έχει δεχθεί μάλιστα και γκολ σε αυτό το διάστημα.

Είναι πάντα στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 15η θέση του, ισόβαθμη με την ομάδα που είναι εντός ζώνης υποβιβασμού, αλλά με μία νίκη περισσότερο, ενώ ισοβαθμεί και με άλλη μία ομάδα, από την οποία έχει καλύτερη διαφορά τερμάτων και ίδιο αριθμό νικών.

Τραυματίες και απόντες είναι ο μέσος Μπετίνιο και ο επιθετικός Ορεζουέλα, επιστρέφει από τιμωρία ο επιθετικός Ζόναταν.

Σαπεκοένσε Στατιστικά

*Εχει 4/5 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 9/15 N/G εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα

*Εχει 11/15 Χ στο ημίχρονο στους εντός έδρας αγώνες της στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΠΑΪΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μπαϊα έφερε 2-2 εντός έδρας απέναντι στην Οπεράριο, σε ένα παιχνίδι που έχανε τις ευκαιρίες τη μία μετά την άλλη, αλλά βρέθηκε να χάνει με 0-2 στο πρώτο ημίχρονο, με δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά, από τους Ρέινα (21’), Ζουνίνιο Μπραντάο (23’). Νωρίτερα είχε ακυρωθεί τέρμα της, μείωσε με τον Γκουλάρτ στο 43’, είχε ένα δοκάρι στη συνέχεια, πριν ισοφαρίσει με τον Ιγκνάσιο στο 90’.

Η Μπαϊα αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 εντός έδρας με την Οπεράριο, αποφεύγοντας μάλιστα την ήττα με τέρμα στο τελευταίο λεπτό, έχοντας βρεθεί να χάνει με 0-2, αν και άξιζε καλύτερης τύχης. Αυτό ήταν το τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι που δεν κερδίζει, ενώ μακριά από την έδρα της δεν κερδίζει εδώ και έξι αγώνες, με τέσσερις ήττες, όλες χωρίς να έχει σκοράρει καν!

Βρέθηκε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά έχει και μία μικρή απόσταση ασφαλείας, ούσα στο +6 από την πέμπτη θέση που δεν εξασφαλίζει άνοδο, χωρίς να κινδυνεύει να μειωθεί αυτή, ακόμη και αν ηττηθεί απόψε.

Εκτός του τραυματία επιθετικού Κάιο Βιντάλ ο οποίος αποκτήθηκε πρόσφατα, αλλά δεν έχει αγωνιστεί καθώς είναι τραυματίας, εδώ και λίγο καιρό λείπουν λόγω τραυματισμών και θα απουσιάσουν και σήμερα ο γκολκίπερ Ντανίλο Φερνάντες, ο αμυντικός Λουίζ Οτάβιο, ο επιθετικός Ιτάλο και ο αριστερός μπακ Ματέους Μπαϊα. Και τιμωρημένος είναι ο επιθετικός Ούγκο Ρονταγιέδα.