*3η αγωνιστική

* Αήττητη εντός η Σαπεκοένσε από την Αμέρικα Μινέιρο, με τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες στα μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΑΠΕΚΟΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Η Σαπεκοένσε κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Γκουαρανί με γκολ του Μπρούνο Λεονάρντο στο 30’, αφού έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το έβδομο μόλις λεπτό!

Η Σαπεκοένσε έχει ξεκινήσει το εθνικό πρωτάθλημα, τελείως αντίθετα από το πολιτειακό, εκεί που τα πήγε χάλια! Κέρδισε και την Γκουαρανί εκτός έδρας με 0-1, παρόλο που διαμορφώθηκαν εξαιρετικά αρνητικές συνθήκες κατά τη διάρκεια του αγώνα, τις οποίες ξεπέρασε άριστα!

Έχει ξεκινήσει επομένως με 2/2 νίκες στο εθνικό πρωτάθλημα, κάτι που έχει φέρει τον ενθουσιασμό στους οπαδούς της που αναμένεται να δώσουν δυναμικό παρών απόψε. Μάλιστα αν κερδίσει και σήμερα, θα έχει κάνει το καλύτερο ξεκίνημα στην ιστορία της!

Παραμένει εκτός ο βασικός της επιθετικός Περότι που τραυματίστηκε πρόσφατα, έχασε και το προηγούμενο παιχνίδι.

Σαπεκοένσε Στατιστικά

*4/7 over 2,5 εντός έδρας

*4/7 G/G εντός έδρας

ΑΜΕΡΙΚΑ ΜΙΝΕΪΡΟ

Προηγούμενο ματς: Η Αμέρικα Μινέιρο κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Νοβοριζοντίνο, με τέρματα των Ζακάρε (45’), Αλέ (53’), εκμεταλλευόμενη σε μεγάλο βαθμό την αποβολή αντίπαλου παίκτη στο 40’.

Η Αμέρικα Μινέιρο πέτυχε την πρώτη της νίκη στο εθνικό πρωτάθλημα, εκμεταλλευόμενη και πάλι την έδρα της, επικρατώντας 2-0 της Νοβοριζοντίνο. Έτσι παραμένει αήττητη μετά τις δύο πρώτες αγωνιστικές και την ισοπαλία που πήρε στην πρεμιέρα, η οποία κάλλιστα θα μπορούσε να είναι νίκη, αν δεν είχε ισοφαριστεί στο τελευταίο λεπτό!

Μένει να αρχίσει να βρίσκει ρυθμό και μακριά από το γήπεδο της, αφού τα πηγαίνει μέτρια εκτός έδρας. Χαρακτηριστικά, σε εφτά αγώνες ως τώρα, έχει μόλις δύο ήττες, αλλά και μόνο τρεις νίκες.