*Αγώνας εξ αναβολής

*Στον πρώτο γύρο: Πορτ Βέιλ – Ροτσντέιλ 2-3

*Οι δύο ομάδες έπαιξαν και στο Λιγκ Τρόφι φέτος στην έδρα της Πορτ Βέιλ,  με τους γηπεδούχους να κερδίζουν με 1-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΡΟΤΣΝΤΕΪΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ροτσντέιλ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Σκάνθορπ, αν και βρέθηκε να χάνει με τέρμα του Οναριάσε στο 13ο λεπτό, σε ένα πρώτο ημίχρονο που ήταν κακή. Αλλά παρουσιάστηκε μεταμορφωμένη προς το καλύτερο στο δεύτερο μισό του αγώνα και αφού ισοφάρισε με τον Κέλι στο 51’, πήρε τη νίκη με τέρμα του Τέιλορ στο 83ο λεπτό.

Η Ροτσντέιλ «ξύπνησε» στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά όπως αποδείχθηκε και αυτό ήταν αρκετό για να κερδίσει εκτός έδρας την ουραγό Σκάνθορπ με 1-2. Και αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από έξι αγώνες που δεν τα είχε καταφέρει, ενώ στο γήπεδό της παραμένει αήττητη εδώ και εφτά αγώνες, με πέντε ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα.

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 17η θέση του συγκεκριμένα, ξεφεύγοντας λίγο περισσότερο από την ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο +6 για την ακρίβεια, αν και είναι μία από τις τρεις ομάδες με τα λιγότερα παιχνίδια στην κατηγορία. Και μαζί με την Μπράντφορντ έχει τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα.

Ο μέσος Κεοχάν έπαιξε σε φιλικό παιχνίδι για περίπου 60 λεπτά, αλλά ίσως να μην είναι ακόμη έτοιμος για επίσημο αγώνα. Αυτοί που θα λείψουν σίγουρα είναι ο επιθετικός Άντριους και ο αμυντικός Ντάουνινγκ που έχουν κάποιες ενοχλήσεις.

Ροτσντέιλ Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί G/G (δες το στην Interwetten)

*Εχει 9/17 G/G εντός έδρας, 8/15 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΠΟΡΤ ΒΕΪΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Πορτ Βέιλ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Τρανμίρ, ισοφαρίζοντας με τον Πρόκτορ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, στη μοναδική προσπάθεια της εντός στόχου και ενώ είχε βρεθεί να χάνει από τέρμα του Χόουκς στο 50ο λεπτό.

Η Πορτ Βέιλ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας με την Τρανμίρ, δεύτερη συνεχόμενη της ισοπαλία, τέταρτη στους έξι τελευταίους αγώνες που δεν χάνει, με τις δύο να είναι στα τρία πιο πρόσφατα εκτός έδρας παιχνίδια της που δεν έχει ηττηθεί.

Είναι στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 9η θέση του, όμως η απόσταση της από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο διατηρήθηκε στο -4 από αυτήν, αλλά έχοντας και δύο αγώνες λιγότερους από την ομάδα που είναι στην έβδομη θέση.

Τραυματίες είναι οι Τέιλορ (ΜΕ), Κόνλον (AM), αν και σιγά – σιγά επιστρέφουν στις προπονήσεις.