* 14η αγωνιστική

* No Goal τα 3/4 τελευταία επίσημα μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Πολωνίας

ΡΑΝΤΟΜΙΑΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (2-3) επί της Ζαγκλέμπιε. Η Ραντόμιακ προηγήθηκε 0-2 με Σεμέδο (1’), Ενρίκε (15’), η Ζαγκλέμπιε ισοφάρισε με Νταμπρόφσκι (72’), Βντόβιακ (77’) και ο Σεμέδο (78’) έκρινε το αποτέλεσμα.

Σε ανοδική τροχιά μετά την προπονητική αναταραχή στη διάρκεια της διακοπής, την περασμένη Κυριακή έβγαλε το 3ο της διπλό στην σεζόν κι έχτισε σημαντική απόσταση (+8) από την επικίνδυνη ζώνη με την ολοκλήρωση της 13ης αγωνιστικής.

Μπήκε φουριόζα στο Λούμπιν, χρειάστηκε 31 δευτερόλεπτα για να προηγηθεί κι αφού γλίτωσε την ισοφάριση σε καθαρό τετ α τετ, εκμεταλλεύτηκε μεγάλο λάθος των γηπεδούχων στο build up για να κάνει το 0-2. Η Ζαγκλέμπιε έχασε κι άλλη μεγάλη ευκαιρία μετάβασης πριν το ημίχρονο, για να επιστρέψει στο ματς μετά την ανάπαυλα, με σουτ εκτός περιοχής και σε στατική φάση. Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί του 2-2, η Ραντόμιακ χτύπησε σε αντεπίθεση με τον δεξιό της εξτρέμ και πάλι.

Στα αγωνιστικά νέα, επέστρεψε ως αλλαγή από τον τραυματισμό του ο Τσιχόσκι (στόπερ), ενώ οι μέσοι Άλβες, Ράμος είναι μακροχρόνια εκτός.

ΡΑΝΤΟΜΙΑΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως διοργάνωσης

* Goal/Goal τα 4/5 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΛΕΓΚΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-3) επί τυς Τίχι. Σκόρερ οι Κράμερ (10’, 35’) και Γκουάλ (13’).

Ξέσπασμα στο Κύπελλο για τους “λεγεωνάριους” που τους έχει πάρει η κάτω βόλτα από το ξεκίνημα του Οκτωβρίου με 5/7 ήττες, ανεξαρτήτως διοργάνωσης, τέσσερις διαδοχικές στην Ekstraklasa!

Την Πέμπτη πέρασε πειστικά από την έδρα της 2ης στη Β’ κατηγορία, το 0-3 της ανάπαυλας έδωσε ευκαιρία στον κόουτς Ρούνιαϊτς να ξεκουράσει αρκετούς βασικούς παίκτες που ξεκίνησαν.

Τέσσερις μέρες νωρίτερα υπέστη ήττα-σοκ στη Βαρσοβία από την περιορισμένης ποιότητας Σταλ Μιέλετς , η οποία σκόραρε και στις τρεις τελικές που πραγματοποίησε!

Δεν απείλησε ιδιαίτερα η Λέγκια μέχρι το λάθος στην κυκλοφορία που οδήγησε στο 0-1 του 38ου λεπτού και δέχθηκε άλλα δύο γκολ στην επανάληψη σε φαρμακερές αντεπιθέσεις, ενώ πίεζε την αντίπαλη περιοχή. Ξόδεψε αρκετές ευκαιρίες πριν το δεύτερο και το τρίτο γκολ, μείωσε αργά στο τελικό σκορ (1-3) και είδε τη διαφορά από την κορυφή να πηγαίνει στο -9 μετά τα προχθεσινά αποτελέσματα.

Δίχως νέα προβλήματα ταξίδεύει στο Ράντομ, με σχεδόν πλήρες ρόστερ, λείπουν εδώ και καιρό οι μέσοι Καπούστκα, Μουσταφάεφ.