*7η αγωνιστική του Απερτούρα (εξ αναβολής).

*Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων, στην έδρα της Πουέμπλα.

*Goal/Goal τα 3/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΠΟΥΕΜΠΛΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Τίγκρες, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τον Μπαραγκάν (1′, 29′), δεχόμενη απλά τη μείωση στο 42ο λεπτό. Με δέκα παίκτες οι φιλοξενούμενοι από το 77′ και έπειτα.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Πουέμπλα, μετά από δώδεκα παιχνίδια στο Απερτούρα, όπου και είχε δέκα ισοπαλίες και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νικολάς Λαρκαμόν υποδέχθηκε την Τίγκρες, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Έκανε ένα αρκετά δυναμικό ξεκίνημα και πήρε σαφές προβάδισμα στο σκορ, ενώ παρότι δέχθηκε τη μείωση πριν από την ανάπαυλα, δεν κινδύνεψε ιδιαίτερα στην πορεία, ενώ παρά τις ευκαιρίες της δεν βρήκε περισσότερα τέρματα. Απόψε, χρειάζεται μόλις ένα βαθμό, για να εξασφαλίσει και τυπικά τη συμμετοχή της στα πλέι οφ. Αήττητη στα εννέα τελευταία εντός της, με δυο νίκες και επτά ισοπαλίες. Με απουσίες η αποστολή της για το αποψινό παιχνίδι.

Πουέμπλα Στατιστικά

*Goal/Goal τα 8/9 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΠΟΥΜΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Κρουζ Αζούλ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 0-2 από το ημίχρονο (26′, 45′), για να μειώσει απλά με τον Ντιόγκο στο 65ο λεπτό.

Μετά από τρία παιχνίδια, έχοντας απολογισμό μια νίκη και δυο ισοπαλίες, η Πούμας υπέστη και πάλι την ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αντρές Λιγίνι υποδέχθηκε την Κρουζ Αζούλ, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Παρότι μπήκε καλύτερα, βρέθηκε πίσω στο σκορ κόντρα στη ροή, ενώ δέχθηκε και δεύτερο τέρμα πριν την ανάπαυλα, έχοντας αρκετά κενά στην άμυνα της. Μείωσε στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ στη συνέχεια είχε αρκετές ευκαιρίες, δοκάρι και ένα σωστά ακυρωθέν τέρμα. Βρίσκεται εκτός πλέι οφ, θέλει μόνο νίκη στα δυο ματς που απέμειναν, αλλά και συνδυασμό άλλων αποτελεσμάτων. Αγνοεί το διπλό στις 12 πιο πρόσφατες εξόδους της (0-6-6).