ΚΙΟΤΟ - ΧΙΡΟΣΙΜΑ Προγνωστικά

Ημιτελικός για το Κύπελλο του Αυτοκράτορα

*Μονός αγώνας. Σε περίπτωση ισοπαλίας στην κανονική διάρκεια ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 4 από τις τελευταίες 5 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΚΙΟΤΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 0-1 επί της Σάγκαν Τόσου, την περασμένη αγωνιστική της J1 League. Κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 17′, σε ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο, με λίγες ευκαιρίες εκατέρωθεν. Παθητικός ο ρόλος της στο β’ μέρος, έπαιξε απλά για να κρατήσει το αποτέλεσμα, με την υπεροχή των γηπεδούχων να μην αποφέρει καρπούς. Έτσι, το 0-1 έμεινε μοιραία μέχρι τέλους.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη για την Κιότο Σάνγκα μετά από τρεις αγώνες. Έφτασε εδώ αποκλείοντας στα προημιτελικά την Τόκιο Βέρντι, επικρατώντας εντός έδρας με 2-1. Εντός έδρας μετράει 7 συνεχόμενα 2-3 γκολ.

Μοναδική απουσία ο μακροχρόνια τραυματίας Μισάβα.

Κιότο Στατιστικά

*7 συνεχόμενα 2-3 γκολ εντός έδρας.

*G/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.
ΧΙΡΟΣΙΜΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Σπουδαία εντός έδρας νίκη με 4-1 επί της Ουράβα, για την περασμένη αγωνιστική της J1 League. Ανώτερη των φιλοξενούμενων στο 1ο ημίχρονο, άνοιξε δίκαια το σκορ στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης. Μπήκε δυνατά στο β’ μέρος και κατάφερε να διπλασιάσει το προβάδισμα της στο 62′. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν, είχαν ευκαιρίες, αλλά δέχτηκαν το 3-0 στο 71′, με το υπόλοιπο παιχνίδι να αποκτά διαδικαστικό χαρακτήρα. Η Χιροσίμα δέχτηκε το 3-1 πέντε λεπτά αργότερα, με το τελικό 4-1 να διαμορφώνεται στο 83ο λεπτό του αγώνα.

Τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς ήττα για τη Χιροσίμα (2-2-0). Έφτασε εδώ αποκλείοντας στα προημιτελικά τη Σερέζο Οσάκα, επικρατώντας εκτός έδρας με 1-2. Μετράει 3 νίκες στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της, έχοντας σκοράρει τουλάχιστον 2 γκολ σε όλες.