*Πλέι οφ υποβιβασμού, 7η αγωνιστική

*Στην κανονική διάρκεια: Μποτοσάνι – Πετρολούλ 1-1 και Πετρολούλ – Μποτοσάνι 2-1

*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 2,5

✅ Δείτε εδώ όλα τα παιχνίδια στο κουπόνι πάμε στοίχημα

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (4-1-4).

ΠΕΤΡΟΛΟΥΛ 52 ΠΛΟΪΕΣΤΙ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 2-0 από την Χέρμανσταντ την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι άουτ. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 38′, ενώ το δεύτερο γκολ που δέχτηκε κόντρα στην ροή του αγώνα (75′), καθόρισε ουσιαστικά τις τύχες της αναμέτρησης.

Η Πετρολούλ δεν κατάφερε να αποσπάσει κάποιο θετικό αποτέλεσμα στο Σιμπίου, απέναντι στην Χέρμανσταντ. Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο, απλώς η γηπεδούχος ήταν πιο αποτελεσματική και κατάφερε στο δικό της καλό διάστημα να σκοράρει. Η Πετρολούλ πίεση στην επανάληψη και προσπάθησε να ισοφαρίσει, αλλά δίχως αποτέλεσμα. Οι οπαδοί της κατηγόρησαν του παίκτες για έλλειψη κινήτρου και διάθεσης, η αλήθεια είναι βέβαια πως δεν έχει ξεμπερδέψει ακόμη με την παραμονή και χρειάζεται λίγους βαθμούς (+4). Αμφίβολος παραμένει ο Ντούα, εκτός αποστολής έμειναν και κάποιοι νεαροί παίκτες της.

Πετρολούλ 52 Πλοϊέστι Στατιστικά

*5/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

*3/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

ΜΠΟΤΟΣΑΝΙ

Προηγούμενο ματς: Τεράστια νίκη με 2-1 απέναντι στην Ντιναμό Βουκουρεστίου, σε ματς με πολλή ένταση. Άνοιξε το σκορ με αυτογκόλ (13′), ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου (45+2′), αλλά στιγμές αργότερα η αντίπαλος έμεινε με δέκα παίκτες (45+9′). Πίεσε στην επανάληψη και λυτρώθηκε με γκολ στις καθυστερήσεις (90+1′).

Με μόλις μία ήττα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια (3-1-1), η Μποτοσάνι βρίσκεται πολύ κοντά στο να πετύχει κάτι που πριν από μερικούς μήνες έμοιαζε ακατόρθωτο. Απέναντι στην Ντιναμό Βουκουρεστίου, αξιοποίησε την συγκυρία της αποβολής, κυριάρχησε στην επανάληψη και βρήκε στις καθυστερήσεις γκολ νίκης. Ισοβαθμεί με τις δύο τελευταίες ομάδες των πλέι άουτ, αλλά έχει παιχνίδι λιγότερο και για αυτό θα ψάξει την νίκη σήμερα στο Πλοϊέστι. Απουσιάζουν σταθερά με τραυματισμούς οι Καμαρά και Ντρόλε, νοκ άουτ τέθηκε ο Μπενζάρ.