*21η αγωνιστική

*Τοπικό ντέρμπι, δίχως μεγάλη αντιπαλότητα.

*Στον Α’ γύρο: Βίλεμ – OSS 2-1

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 2,5

*Στα 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, η Βίλεμ έχει προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο.

*Αήττητη παραμένει η Βίλεμ απέναντι στην OSS σε επαγγελματικό επίπεδο (0-1-6).

Δείτε όλα τα παιχνίδια της ημέρας για στοίχημα

OSS

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 2-0 από την Μάαστριχτ εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Δέχτηκε το πρώτο γκολ αρκετά νωρίς (9′), ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα (85′).

Ακόμη μια κάκιστη εμφάνιση πρόσθεσε στο ενεργητικό της η OSS, που αποτελεί μακράν την χειρότερη ομάδα της κατηγορίας και δικαίως καταλαμβάνει την τελευταία θέση εδώ και αρκετές αγωνιστικές. Σπατάλησε ένα ολόκληρο ημίχρονο στο παιχνίδι με την Μάαστριχτ, προσπάθησε να ανεβεί κάπως στην επανάληψη αλλά δεν απείλησε ποτέ με μεγάλες αξιώσεις. Έτσι, ηττήθηκε με 2-0 και δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια στην απρόσμενη νίκη επί της Φένλο.

Ο τεχνικός Μπροντ παραμένει στο τιμόνι του συλλόγου, παρά την τραγική πορεία της ομάδας μέχρι τώρα. Τραυματίστηκε και θα λείψει ο εξτρέμ Κόρτε οι χαφ Άιγκενραμμ και Ζίτμαν, ο εξτρέμ Μαρτίνους και ο στόπερ Χέρτσεν.

OSS Στατιστικά

*11/13 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

*6/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΒΙΛΕΜ

Προηγούμενο ματς: Τεράστια νίκη με 1-2 απέναντι στην Μπρέντα εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική, Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Χίλτερμαν, που σκόραρε δις στο πρώτο μέρος (9′, 33′) και έδωσε ουσιαστικά την νίκη στην ομάδα του. Η γηπεδούχος απλώς μείωσε στο 90′.

Συνεχίζει ακάθεκτη την πορεία της προς την Eredivisie, χρειάστηκε λίγο χρόνο για να προσαρμοστεί και να δέσει το ρόστερ της αλλά με το που βρήκε ρυθμό, δεν έχει αντίπαλο. Έχει πάρει σημαντικό προβάδισμα από την τρίτη θέση (+8) και βρίσκεται σταθερά στην κορυφή της βαθμολογίας, έχοντας μόλις δύο απώλειες βαθμών (μια ήττα και μια ισοπαλία) από τα τέλη Σεπτεμβρίου μέχρι σήμερα, από την ώρα δηλαδή που ανέλαβε τα ηνία της ομάδας ο τεχνικός Μες (13-1-1).

Δεν θα υπάρξουν ιδιαίτερα πολλές αλλαγές στην ενδεκάδα, εν συγκρίσει με το παιχνίδι απέναντι στην Μπρέντα. Τραυματίες παραμένουν ο επιθετικός Ματιέ και ο πολύτιμος χαφ Όοστινχ, ενώ φρέσκο πρόβλημα αποτελεί ο τραυματισμός του αμυντικού Φαν Μπέρκελ.