*1η αγωνιστική

*2/2 G/G και 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτή την έδρα.

*Το παιχνίδι θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών.

ΟΠΕΡΑΡΙΟ

Προηγούμενο ματς: Η Οπεράριο έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Ατλέτικο Παραναένσε με τέρμα του Ζαπέλι στο 43ο λεπτό.

Η Οπεράριο επιστρέφει σχεδόν άμεσα στη δεύτερη εθνική κατηγορία, μετά τον τελευταίο υποβιβασμό της. Σημαντικό ρόλο σε αυτό έχει παίξει η πρόσληψη του Ραφαέλ Γκουαναές, που την οδήγησε στην άνοδο, αλλά και στα ημιτελικά του πολιτειακού της πρωταθλήματος.

Εκεί δεν τα κατάφερε απέναντι στην πολύ δυνατή Ατλέτικο Παραναένσε, από την οποία έχασε δύο φορές, τόσο εντός όσο και εκτός, με πιο πρόσφατη ήττα της το 1-0 στο γήπεδο της Ατλέτικο Παραναένσε. Επομένως αποκλείστηκε από τη συνέχεια του θεσμού.

Στο γήπεδό της φέτος έχει τέσσερις νίκες και δύο ήττες σε οκτώ παιχνίδια που έχει δώσει εκεί.

Οπεράριο Στατιστικά

*13/17 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*6/8 N/G εντός έδρας.

ΑΒΑΪ

Προηγούμενο ματς: Η Αβαϊ έφερε 2-2 εντός έδρας με την Μπρούσκε, αν και προηγήθηκε δύο φορές, με τον Πεντρίνιο μόλις στο πρώτο λεπτό και με πέναλτι του Ποβέντα στο 58’. Ισοφαρίστηκε από τον Άλεξ Ρουάν (42’) και από τον Γκιγιέρμε Κεϊρόζ (71’).

Η Αβαϊ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 εντός έδρας με την Μπρούσκε, στον επαναληπτικό ημιτελικό του πολιτειακού πρωταθλήματος, σε παιχνίδι που έγινε πριν από περίπου ένα μήνα, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τον τελικό του θεσμού.

Η ήττα της στον πρώτο ημιτελικό από την Μπρούσκε εκτός έδρας, ήταν η πιο πρόσφατη μακριά από το γήπεδό της, έπειτα από πέντε αγώνες που ήταν αήττητη, με τρεις νίκες.

Πάντως τις πέντε τελευταίες φορές που έπαιξε σε αυτή την κατηγορία, η Αβαϊ κέρδισε μόνο μία σε πρεμιέρα, όταν αγωνίστηκε εντός! Τις άλλες τέσσερις, παίζοντας εκτός, γνώρισε ισάριθμες ήττες.