7η αγωνιστική

*Αυτή είναι η πρώτη φορά που οι δυο ομάδες τίθενται αντιμέτωπες.

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΝΤΑΛΚΟΥΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από την Ούτσικτενς, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 2-0 από το πρώτο ημίχρονο (24′, αυτ. 38′), για να μείνει με εννέα παίκτες μετά και τις αποβολές των Ολμπέρκις (56′) και Κόστονς (68′), δεχόμενη και τρίτο τέρμα στο 89ο λεπτό.

Από την τέταρτη διαδοχική της ήττα προέρχεται στο πρωτάθλημα η Ντάλκουρντ, μετά και από εκείνες κόντρα σε Χάλμσταντ (0-1 εντός), Έστερσουντ (1-0 εκτός) και Έστερ (0-3 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, φιλοξενήθηκε από την Ούτσικτενς, από την οποία και ηττήθηκε με το βαρύ 3-0. Για ακόμη μια φορά αποδείχθηκε κατώτερη των προσδοκιών και δεν κατάφερε να δείξει κάτι το αξιόλογο, ειδικά από τη στιγμή που έμεινε και με εννέα παίκτες. Αυτή ήταν και η πέμπτη της ήττα σε έξι φετινά παιχνίδια (1-0-5), γεγονός που έφερε την απομάκρυνση του Ντάλιμπορ Σάβιτς από την τεχνική ηγεσία της ομάδος. Με υπηρεσιακό τεχνικό απόψε και ως ότου βρεθεί ο αντικαταστάτης του Σέρβου.

Ντάλκουρντ Στατιστικά

*No Goal τα έξι τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΚΕΒΝΤΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-3 από τη Χάλμσταντ, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε στο 33ο λεπτό με τον Σάιμπεργκ, στην πορεία δέχθηκε την ολικά ανατροπή (36′, 49′, 70′).

Από ήττα προέρχεται ωστόσο και η Σκέβντε στο φετινό πρωτάθλημα. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Τομπίας Λίντεροθ υποδέχθηκε τη Χάλμσταντ, από την οποια και ηττήθηκε με 1-3. Παρότι ήταν αυτή που πήρε προβάδισμα στο σκορ, δεν κατάφερε να το υπερασπιστεί για πολύ, καθώς παραδόθηκε στην ανωτερότητα της αντιπάλου της στον αγωνιστικό χώρο και μοιραία δέχθηκε την ολική ανατροπή. Πρώτη ήττα για φέτος, καθώς είχε τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία μέχρι τότε. Από τις κερκίδες θα δει το σημερινό παιχνίδι ο τεχνικός Λίντεροθ, μετά και την αποβολή του κόντρα στη Χάλμσταντ.