* Αήττητη η Γκουανγκζού στα 5 τελευταία μεταξύ τους (2-3-0).

* Στον 1ο γύρο (06/05): Γκουανγκζού – Νταετζεόν 0-0

Δείτε τα Προγνωστικά Νοτίου Κορέας

ΝΤΑΕΤΖΕΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (1-2) επί της Γκανγκβόν. Ο Ορόμπο (27’) άνοιξε το σκορ για την Νταετζεόν, ο Σανγκ-Χιεόκ (49’) ισοφάρισε για την Γκανγκβόν και ο Γιου (60’) χάρισε τη νίκη στους φιλοξενούμενους.

Επιστροφή στις νίκες μετά από ένα μήνα και 5 αποτυχημένες απόπειρες (0-1-4) για την Νταετζεόν, την Τετάρτη υπενθύμισε τη δεινότητά της στα εκτός έδρας παιχνίδια (18 γκολ)!

Στο πρώτο ημίχρονο ήλεγξε το τέμπο, δεν επέτρεψε την παραμικρή απειλή για την εστία της, ενώ επιθετικά είχε τις φάσεις να τελειώσει νωρίς το ματς. Αστόχησε σε τετ α τετ μετά από κλέψιμο ψηλά, βρήκε το γκολ σε μετάβαση κι έκλεισε το ημίχρονο με ευκαιρία σε κόρνερ. Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν με πιο επιθετικές διαθέσεις κι αφού ισοφάρισαν εκμεταλλευόμενοι τραγικό λάθος, πλησίασαν στην ανατροπή. Η Νταετζεόν όμως χτύπησε ξανά στο transition για την ανάκτηση του προβαδίσματος και άντεξε στην πίεσεη των τελευταίων λεπτών.

ΝΤΑΕΤΖΕΟΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 4/6 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΓΚΟΥΑΝΓΚΖΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Σουγόν Μπλούγουινγκς. Ο Αν (41’) άνοιξε το σκορ για την Σουγόν, αλλά ο Τομάς γύρισε το παιχνίδι για την Γκουανγκζού σκοράροντας στο 69’ και το 90+1’.

Χτίζει δυνατό σερί η νεοφερμένη στη μεγάλη κατηγορία Γκουανγκζού και πλέον ο στόχος είναι το πλασάρισμα εντός πρώτης 6αδας. Με την ανατροπή της Τετάρτης έφτασε τις τέσσερις διαδοχικές νίκες, σκοράροντας 8 φορές στις τρεις πρωταθληματικές!

Δεν έκανε καλό πρώτο ημίχρονο υποδεχόμενη την ουραγό της λίγκας, δεν απείλησε όσο αναμενόταν, αλλά οι αλλαγές του κόουτς Λι στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους άλλαξαν την εικόνα της ομάδας. “Χρυσή” αλλαγή αυτή του Βραζιλιάνου μέσου Τόμας, που συνέβαλε τα μέγιστα στην καλή κυκλοφορία και γύρισε μόνος του το ματς!

Πειστική η τελευταία εκτός έδρας εμφάνισή της, πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Σουγόν (0-2), βρίσκοντας τη λύση από στατικό.