*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Κέμπριτζ-Μπρίστολ Ρόβερς 2-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Τσέλτεναμ με σκορ 1-3, στα πλαίσια της 44ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Σινκλέρ στο 12’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ζαμόρα στο 56’. Το 0-3 πέτυχε ο Μπάγκοτ στο 77’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σέρκομπ στο 90+4’.

Επιστροφή στις νίκες για τη Μπρίστολ Ρόβερς με μια αποτελεσματική εμφάνιση. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε, σκοράροντας τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο χωρίς κανένα πρόβλημα. Στα τελευταία λεπτά έβγαλε αδράνεια, δίνοντας την ευκαιρία στους γηπεδούχους να σκοράρουν εξίσου.

Να διπλασιάσει τις νίκες της έχει ως στόχο, αφού μπορεί να είναι βαθμολογικά αδιάφορη, αλλά θέλει να ολοκληρώσει τις φετινές της υποχρεώσεις με όσο το δυνατόν θετικότερα αποτελέσματα. Μπορεί να μην είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, όμως έχει ανεβασμένη ψυχολογία ύστερα από τη νίκη της και με το πλεονέκτημα έδρας αναμένεται να είναι επιθετική, ψάχνοντας το γκολ. Τραγική σε ότι αφορά τα αμυντικά της καθήκοντα, καθώς είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ.

Μπρίστολ Ρόβερς Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΕΜΠΡΙΤΖ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Τσάρλτον με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 44ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Γουίκαμ στο 23’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπόνι στο 50’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της, όμως κατάφερε να σώσει το βαθμό της ισοπαλίας. Υπέκυψε εύκολα στην έντονη πίεση των φιλοξενούμενων, μένοντας πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη μπήκε πιο δυνατά και έφερε το ματς στα ίσα από νωρίς, με το σκορ να μένει στη συνέχεια απαράλλακτο ως το τελευταίο σφύριγμα.

Αναμέτρηση που μπορεί να κρίνει την παραμονή της η σημερινή, καθώς αν δεν ηττηθεί, με συνδυασμό αποτελεσμάτων μπορεί να επιβεβαιώσει και μαθηματικά πως θα βρίσκεται στην κατηγορία και τη νέα χρονιά. Είναι μαχητική, σκοράρει στις περισσότερες αναμετρήσεις της και μπορεί να εκμεταλλευτεί τις πολλές αμυντικές αστάθειες των γηπεδούχων ώστε να το πετύχει και σήμερα. Από την άλλη δεν φημίζεται για τη σταθερότητά της αμυντικά, γι’ αυτό και θα πρέπει να δείξει ιδιαίτερη προσοχή στον τομέα αυτόν.