23η αγωνιστική

*Αήττητη η Μπραγκαντίνο στα τρία τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Σεαρά, έχοντας τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Σεαρά – Μπραγκαντίνο 0-1

ΜΠΡΑΓΚΑΝΤΙΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από τη Σάο Πάολο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 25ο λεπτό, δέχθηκε δεύτερο τέρμα στο 59′ και δυο λεπτά αργότερα διαμορφώθηκε και το τελικό αποτέλεσμα.

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη η Μπραγκαντίνο, μετά και από εκείνη κόντρα στην Ατλέτικο Γκοϊανιένσε (2-1 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαουρίτσιο Μπαρμπιέρι φιλοξενήθηκε από τη Σάο Πάολο, από την έδρα της οποίας έφυγε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 3-0. Για ακόμη μια φορά αδίκησε τον εαυτό της, υπέπεσε σε αρκετά αμυντικά λάθη, τα οποία και πλήρωσε με το χειρότερο τρόπο, ενώ δεν έδειξε και κάτι το ιδιαίτερο επιθετικά.

Παραμένει έτσι στα μέσα της κατάταξης, δίνοντας μάχη για να κρατηθεί σε επαφή με την πρώτη εξάδα, που οδηγεί στο Κόπα Λιμπερταδόρες, από την οποία και απέχει πλέον έξι βαθμούς. Ποντάρει στην έδρα της, εκεί που αποδίδει καλύτερα, έχοντας επικρατήσει στα τρία πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς που έδωσε. Εξέτισε την τιμωρία του ο Νατάν και αναμένεται να επιστρέψει στο αρχικό σχήμα, δίπλα στον Λέο Ορτίζ. Εκτός μάχης είναι μόνο ο φορ Αλεράντρο.

Μπραγκαντίνο Στατιστικά

*Over 2.5 τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΕΑΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Φορταλέζα, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε στο 17ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Δεν έχει επικρατήσει εδώ και τέσσερα παιχνίδια πρωταθλήματος η Σεαρά, σε ένα σερί όπου και μετράει μια ισοπαλία και τρεις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε τη Φορταλέζα, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Βρέθηκε πίσω σχετικά νωρίς, μετά από μια αμυντική αδράνεια της, ενώ στην πορεία δεν έδειξε ικανή να αλλάξει την κατάσταση παρά τις προσπάθειές της. Αντιθέτως, σε αρκετές περιπτώσεις ο πορτιέρο Ζοάο Ρικάρντο την κρατούσε ζωντανή στο ματς.

Αυτό ήταν και το τελευταίο παιχνίδι του Μαρκίνιος Σάντος στην τεχνική ηγεσία, καθώς είδε την πόρτα της εξόδου από τη διοίκηση, με τον Γιούκα Αντονέλο να εκτελεί χρέη υπηρεσιακού για την ώρα. Διατηρείται για την ώρα εκτός ζώνης του υποβιβασμού, από την οποία και απέχει μόλις δυο βαθμούς. Χωρίς διπλό στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (0-1-3), ανεξάρτητα από τη διοργάνωση.

Αμφίβολος λόγω μυϊκού προβλήματος ο Ντιέγκο Ριγκονάτο, καθώς και ο Βίκτορ Λουίς, εκτός είναι σίγουρα οι τραυματίες Ροντρίγκο Λιντόσο και Κλέμπερ, αλλά και ο τιμωρημένος Νίνο Παραΐμπα.