*45η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μπόρεχαμ Γουντ – Ολντερσοτ 1-2

*Στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια κερδίζουν οι φιλοξενούμενοι.

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ

Προηγούμενο ματς: Η Όλντερσοτ έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Χάρτλπουλ, με το πρώτο τέρμα να το δέχεται από πέναλτι του Ντιεσερούβε στο 18’, ενώ το δεύτερο ήρθε από τον Παρκς στο 87ο λεπτό.

Νέα ήττα για την Όλντερσοτ, αυτή τη φορά με 2-0 εκτός έδρας από την Χάρτλπουλ. Αυτή ήταν η τρίτη της ήττα στα πέντε τελευταία παιχνίδια που δεν έχει κάποια νίκη.

Αλλά στο γήπεδό της έχει δύο σερί ισοπαλίες, έπειτα από τέσσερις νίκες στα προηγούμενα παιχνίδια της σε αυτό!

Πάντως σε σχέση με προηγούμενες σεζόν, που πάλευε να μείνει στην κατηγορία, φέτος τα πηγαίνει πολύ καλύτερα, έστω και αν πλέον είναι στην όγδοη θέση που δεν οδηγεί στα play off ανόδου, στο -1 από ομάδες που είναι από πάνω της.

Και θα έχει σήμερα το πλεονέκτημα να γνωρίζει τα υπόλοιπα αποτελέσματα όταν ξεκινάει το δικό της παιχνίδι.

Όλντερσοτ Στατιστικά

*35/50 G/G στη σεζόν, 14/24 εκτός έδρας

*32/50 over 2,5 στη σεζόν, 12/24 εκτός έδρας

ΜΠΟΡΕΧΑΜ ΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπόρεχαμ Γουντ κέρδισε 4-0 εντός έδρας την Γουίλντστοουν με τον Τσιμάνγκα στο ένατο λεπτό να ανοίγει το σκορ, ενώ τα άλλα τρία γκολ τα πέτυχαν οι Σας – Ντέιβις (60’), Ρόμπινσον (70’), Εντλόβου (74’).

Η Μπόρεχαμ Γουντ κέρδισε 4-0 εντός έδρας την Γουίλντστοουν, πρώτη της νίκη έπειτα από έξι σερί ήττες και επτά παιχνίδια χωρίς νίκη.

Ένα αποτέλεσμα που της δίνει κάποιες ελπίδες παραμονής, παρόλο που η θέση της είναι αρκετά δύσκολη αυτή την περίοδο.

Μακριά από την έδρα της έχει έξι συνεχόμενες ήττες στα πιο πρόσφατα παιχνίδια που έχει παίξει.

Παραμένει εντός ζώνης υποβιβασμού, στο -3 από μία θέση παραμονής, αλλά έχοντας παίξει λιγότερα παιχνίδια.