*5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*Αήττητη παραμένει η Έμεν στα πέντε τελευταία παιχνίδια της απέναντι στην Καμπούρ (2-3-0).

ΕΜΕΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 3-2 από την Ρόντα εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 42′, κατάφερε να ισοφαρίσει πριν την ανάπαυλα (45+1′) ενώ το γύρισε προσωρινά στο 67′. Δέχτηκε το πρώτο σοκ στις καθυστερήσεις με την ισοφάριση (90+2′) και το δεύτερο στιγμές αργότερα με το τρίτο γκολ των γηπεδούχων (90+5′).

Δεχόμενη δύο γκολ στις καθυστερήσεις και όσο ήταν μπροστά στο σκορ, κατάφερε να μείνει με άδεια χέρια από το ματς απέναντι στην Ρόντα και να δώσει συνέχεια στα αρνητικά αποτελέσματα του τελευταίου διμήνου. Δεν έπαιξε άσχημα, αλλά έχει φτάσει σε ένα σημείο που θέλει μόνο αποτελέσματα, συνεπώς η έκβαση του αγώνα με την Ρόντα καταρράκωσε ακόμη περισσότερο την ψυχολογία της.

Μόλις ένας βαθμός στα εννιά τελευταία παιχνίδια (0-1-8) για μια ομάδα που πέρσι αγωνιζόταν στην Eredivisie. Υπάρχει πλέον πολύ σοβαρός κίνδυνος να εξελιχθεί η χρονιά σε μεγάλο φιάσκο. Δεν ταλαιπωρείται από αγωνιστικά προβλήματα εν όψει της σημερινής αναμέτρησης.

Έμεν Στατιστικά

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΑΜΠΟΥΡ

Προηγούμενο ματς: Σε εξ’ αναβολής παιχνίδι την προηγούμενη Δευτέρα, επικράτησε με 1-2 της Μπρέντα εκτός έδρας. Πήρε κεφάλι στο σκορ στο 37′, ισοφαρίστηκε προσωρινά στις αρχές της επανάληψης (56′), αλλά ανέκτησε το προβάδισμά της στο 71′.

Λίγες μέρες μετά την ήττα σοκ που υπέστη από την Ουτρέχτη Β (2-4), έβγαλε αντίδραση και κατάφερε να πάρει μεγάλη νίκη στην έδρα της Μπρέντα. Άλλαξε κάπως φιλοσοφία, αφού δεν επιτέθηκε αλόγιστα και αμύνθηκε κάπως πιο αποτελεσματικά, μολονότι δεν κατάφερε ούτε τώρα να κρατήσει ανέπαφη την εστία της. Το σημαντικό είναι πως επέστρεψε στον δρόμο των επιτυχιών αλλά και πως έβαλε τέλος σε ένα αρνητικό σερί τεσσάρων αγώνων (0-2-2), που είχε φέρει μερική δυσφορία.

Ακολουθεί ιστορικός ημιτελικός κυπέλλου την προσεχή Τρίτη με αντίπαλο την Ναϊμέγκεν. Χάνει το υπόλοιπο της σεζόν ο μέσος Κασιλί λόγω τραυματισμού, στα πιτς και ο έτερος χαφ Σχάαπμαν.