*Νοκ άουτ αναμέτρηση για τα play off ανόδου. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθούν πέναλτι και αν χρειαστούν και πέναλτι. Όποια ομάδα περάσει, θα αγωνιστεί στον τελικό του “Wembley”

*Στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος: Μπαρνέτ – Σόλιχαλ Μουρς 1-1, Σόλιχαλ Μουρς – Μπαρνέτ 2-2

*6/6 under 2,5, τα πέντε μαζί με N/G, στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτή την έδρα.

ΜΠΑΡΝΕΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπαρνέτ κέρδισε άνετα 4-1 εντός έδρας την Κιντερμίνστερ, με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο, από τους Κολίντζ (33’), Καμπάμπα (44’), Φρίμαν (48’), Κανού (94’), με την αντίπαλο της απλά να μειώνει κάποια στιγμή με τον Γουέστον στο 60’.

Η Μπαρνέτ κέρδισε με 4-1 εντός έδρας την Κιντερμίνστερ στην τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου. Αυτή ήταν η δεύτερη σερί νίκη της, πέμπτη στους οκτώ τελευταίους αγώνες που παραμένει αήττητη.

Ειδικά στο γήπεδό της δεν χάνει εδώ και έξι παιχνίδια, με πέντε νίκες σε αυτό το διάστημα, μετά την τελευταία ήττα της εντός, από την πρωτοπόρο και πρωταθλήτρια, Τσέστερφιλντ.

Τερμάτισε στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά πάρα πολύ πίσω από την κορυφή. Και είχε μία εβδομάδα για να προετοιμαστεί και να είναι πανέτοιμη για το σημερινό παιχνίδι.

Μπαρνέτ Στατιστικά

*6/8 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*6/8 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σόλιχαλ Μουρς κέρδισε 4-2 εντός έδρας την Χάλιφαξ. Προηγήθηκε 3-0 με τους Κάμπελ (14’), Στίβενς (19’), Γκόλντεν (38’ αυτ.), αλλά απειλήθηκε λίγο, όταν μείωσαν ο Έβανς στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και ο Χότι στο 74’. Όμως “καθάρισε” τον αγώνα με το τέρμα του Όσμπορν στο 87’.

Η Σόλιχαλ Μουρς ολοκλήρωσε την κανονική περίοδο στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα της κανονικής περιόδου, τελειώνοντας αρκετά καλά τη σεζόν.

Αυτό φάνηκε και στον πρώτο της αγώνα για τα play off, όπου κέρδισε με 4-2 εντός έδρας την Χάλιφαξ, ευκολότερα απ’ ότι αναμενόταν. Αυτή ήταν η πέμπτη της νίκη στα έξι τελευταία παιχνίδια, έχοντας χάσει μόνο από την Μπρόμλεϊ με 3-0 εκτός έδρας.

Σαφώς και έχει τον ρόλο του αουτσάιντερ, το γνωρίζουν όλοι στην ομάδα, όπως ξέρουν πώς βρίσκονται και μία “ανάσα” πλέον από τον τελικό του “Wembley”.