* Goal/Goal τα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας

* Δεν κέρδισε ο γηπεδούχος στα 8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (0-2-6)!

Δείτε τα Προγνωστικά Αργεντινής

ΜΠΑΝΦΙΛΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με “ζεστό” μομέντουμ πήγε στη διακοπή των εθνικών ομάδων η Μπάνφιλντ, αφού στις 7 του Νοέμβρη πέρασε νικηφόρα, έστω και με δόση τύχης, από την έδρα της Χιμνάσια και ντούμπλαρε τις επιτυχίες της, μετά την εντυπωσιακή εμφάνιση στο 2-1 επί της Βελέζ.

Με εξασφαλισμένο εισιτήριο για το Κόπα Σουνταμερικάνα η Μπάνφιλντ, μαζεύει επίσης βαθμούς για τη συνολική βαθμολογία του 2022, ώστε να μην μπλέξει σε σενάρια υποβιβασμού.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-1) επί της Χιμνάσια. Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τη Χιμνάσια στο 2ο λεπτό με τον Καρμπονέρο στον ανοιχτό χώρο. Ο Άλβαρες της Μπάνφιλντ στη συνέχεια επιχείρησε να πετύχει εντυπωσιακά γκολ. Δοκάρι για τη Χιμνάσια στο 33’ από το Μιράντα. Το ημίχρονο έκλεισε με μία ακόμη μεγάλη φάση για τη Χιμνάσια. Νέο δοκάρι για τους γηπεδούχους στο 57’ από το Ροντρίγκες. Απάντησε με δοκάρι η Μπάνφιλντ σε κεφαλιά του Λόλο από κόρνερ. Στο 76’ ήρθε το καθοριστικό γκολ από τον Ενρίκε με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Απείλησε με ισοφάριση στις καθυστερήσεις η Χιμνάσια.

ΜΠΑΝΦΙΛΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας(δες το στη Betshop).

*Το Over 2,5 επιβεβαιώθηκε στα 4/6 τελευταία εντός έδρας ματς στο πρωτάθλημα.

ΑΛΝΤΟΣΙΒΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δικαιοσύνη αποδόθηκε στο τελευταίο παιχνίδι της Αλντοσίβι, που έτρεχε ένα πλασματικό αήττητο σερί τεσσάρων αγώνων. Δικαιότατο το 0-3 από την Μπόκα στο τελευταία παιχνίδι πριν τη διακοπή, παραμένει ουραγός στη συνολική βαθμολογία.

Δεν κινδυνεύει άμεσα με υποβιβασμό, αφού θα ισχύσει ξανά από το 2022, αλλά είναι ήδη σε δυσχερή θέση η ομάδα του Παλέρμο. Στα δύο τελευταία ταξίδια της πήρε δύο τυχερά 0-0 στις έδρες των Νιούελς και Σεντράλ Κόρδοβα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-3) από την Μπόκα Τζούνιορς. Από νωρίς (16’) πήρε προβάδισμα στο παιχνίδι η Μπόκα με τον Αλμέντρα σε δικό του “ριμπάουντ” από δοκάρι. Πολύ καλύτερη στο πρώτο μέρος η Μπόκα, είχε ευκαιρίες και νέο δοκάρι να “καθαρίσει” το ματς, μία μεγάλη διπλή ευκαιρία είχε στο πρώτο μέρος η Αλντοσίβι. Ο Καρντόνα, σε φάση διαρκείας έγραψε το 0-2 στο 71’ και ο Βίγια στις καθυστερήσεις έκανε το 0-3 στον ανοιχτό χώρο.