ΣΙΚΑΓΟ ΦΑΙΑΡ – ΡΕΑΛ ΣΟΛΤ ΛΕΙΚ

Δημοσίευση: Κατηγορία: MMA

*Έρχονται από 4/7 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΣΙΚΑΓΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 κόντρα στη Νέα Υόρκη Ρεντ Μπουλς. Με δέκα παίκτες απ’ το 42’ η Νέα Υόρκη Ρεντ Μπουλς.

Μπορεί να αισθάνεται ικανοποίηση για το εκτός έδρας 0-0 κόντρα στη Νέα Υόρκη Ρεντ Μπουλς, παρότι έπαιζε με παίκτη παραπάνω σ’ ολόκληρο το δεύτερο μέρος. Καλύτερη η ομάδα της Νέας Υόρκης στο πρώτο μέρος, είχε καθαρές φάσεις, ήταν φυσιολογικό στο δεύτερο 45λεπτο να παίξει πιο παθητικά έχοντας παίκτη λιγότερο. Ωστόσο, ακόμη και με μειονέκτημα, ήταν πιο απειλητική απ’ το Σικάγο, που δεν άφησε καλές εντυπώσεις. Επιστροφή στις ισοπαλίες, μετρά ρεκόρ 2-3-3 στο φετινό πρωτάθλημα, με 9 πόντους είναι στη 11η θέση της Ανατολής.

ΣΙΚΑΓΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Μετρά 6/8 Over 2.5 στο πρωτάθλημα.

*Μετρά 6/8 G/G στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΟΛΤ ΛΕΪΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 κόντρα στην Κολόμπους.

Μπορεί να αισθάνεται αδικημένο απ’ το εντός έδρας 0-0 με το Κολόμπους την περασμένη εβδομάδα. Στο πρώτο ημίχρονο ο αντίπαλος είχε αρκετά την μπάλα στα πόδια της, αλλά απείλησε ελάχιστα, το Σολτ Λέικ είχε περισσότερες καθαρές φάσεις. Στο δεύτερο μέρος το Σολτ Λέικ ήταν πολύ καλύτερο, έφτασε μέχρι και στο 77% κατοχή μπάλας, απείλησε και έβγαλε φάσεις, άξιζε κάτι περισσότερο. Δεύτερη σερί ισοπαλία μετά το εκτός έδρας 1-1 με τη Μινεσότα, είχαν προηγηθεί δύο σερί νίκες με Σεντ Λούις (3-1) και Βανκούβερ (1-2), μετρά ρεκόρ 3-2-1 στις τελευταίες έξι αγωνιστικές. Καταλαμβάνει την 4η θέση της Δυτικής Περιφέρειας.