ΜΛΑΝΤΑ ΜΠΟΛΕΣΛΑΒ

Αγνοεί τους τρεις βαθμούς της νίκης στο φετινό πρωτάθλημα η Μλάντα Μπόλεσλαβ έχοντας απολογισμό μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντουάν Ούχριν φιλοξενήθηκε από την Καρβίνα, κόντρα στην οποία πήρε το προβάδισμα με το τέρμα του Μαγκέρα στο 59ο λεπτό. Ωστόσο, τέσσερα λεπτά πριν τα 90′, δέχθηκε την ισοφάριση για το τελικό 1-1. Πρώτος βαθμός στο φετινό πρωτάθλημα για την Μλάντα Μπόλεσλαβ. Για το σημερινό παιχνίδι, η νίκη είναι και ο μόνος δρόμος, με σκοπό να ανέβει ψυχολογικά και να διώξει την γκρίνια που επικρατεί στις τάξεις της. Τραυματίας είναι ο Γιαν Κισέλα (ΑΜ 0/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Καρβίνα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Το Μλάντα Μπόλεσλαβ – Σλόβαν Λίμπερετς παίζει στον Stoiximan

ΣΛΟΒΑΝ ΛΙΜΠΕΡΕΤΣ

Από την πλευρά της, η Σλόβαν Λίμπερετς παρέμεινε για δεύτερο σερί ματς χωρίς νίκη, μετά και από εκείνη της πρεμιέρας, κόντρα στην Φάσταβ Ζλιν (1-0). Η ομάδα του Γίντικ Τρπισόφσκι φιλοξένησε την Σπάρτα Πράγας, την περασμένη αγωνιστική, και πριν συμπληρωθεί το πρώτο μισάωρο βρέθηκε πίσω στο σκορ 0-1. Ακόμη χειρότερα, όταν έμεινε με εννέα παίκτες στο ματς, με τους Κούντελα (55′) και Κερμπρ (57′) να αποβάλλονται. Παρόλα αυτά όμως, κατάφερε να φτάσει στο γκολ της ισοφάρισης, με τον Μπράιτε στο 64ο λεπτό να γράφει το τελικό 1-1. Έφτασε τους τέσσερις βαθμούς σε τρία παιχνίδια, έχοντας σκοράρει σε όλα. Στις απουσίες στάθηκε ο κόουτς Τρπισόφσκι, που δεν έχει δώσει παιχνίδι με πλήρη αποστολή για την ώρα. Τραυματίας είναι ο Ντάνιελ Μπαρτλ (ΜΕ 0/0), ενώ τιμωρημένοι είναι οι Όντρεϊ Κούντελα (ΑΜ 3/0) και Μίλαν Κερμπρ (ΜΕ 3/0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Σπάρτα Πράγας για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.