*4η αγωνιστική.

*Προκριματική φάση του Κόπα Άφρικα 2024 που θα διεξαχθεί στην Ακτή Ελεφαντοστού. Την πρόκριση από κάθε όμιλο παίρνουν οι δύο πρώτοι.

*Στον 1ο γύρο: Αίγυπτος – Μαλάουι 2-0.

Μαλάουι

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 2-0 από την Αίγυπτο στις 24 Μαρτίου. Στο πρώτο μέρος διαμορφώθηκε το σκορ, δέχθηκε το πρώτο γκολ στο 20’ και το δεύτερο στο φινάλε του ημιχρόνου.

Σίγουρα λίγες απαιτήσεις μπορούσε να έχει από το εκτός έδρας παιχνίδι απέναντι στην Αίγυπτο, η ήττα με 2-0 ήταν εντός προγράμματος και παρέμεινε στους τρεις βαθμούς μετά από τις τρεις πρώτες αγωνιστικές της προκριματικής φάσης. Είχε προηγηθεί ένα αήττητο σερί έξι αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις, με τους πέντε από αυτούς να ολοκληρώνονται ισόπαλοι!

Μαλάουι Στατιστικά

*Under 2.5 και τα επτά τελευταία παιχνίδια του.

*Goal / Goal τα 3/5 τελευταία παιχνίδια του.

Παίξε Νόμιμα στην Betshop (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

Αίγυπτος

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-0 απέναντι στο Μαλάουι. Ο Σαλάχ άνοιξε το σκορ στο 20’, το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο φινάλε του ημιχρόνου από τον Μαρμούς.

Δεν χρειάστηκε παραπάνω από ένα ημίχρονο για να κερδίσει με 2-0 το Μαλάουι και να κάνει ένα ακόμη βήμα για την πρόκριση στην τελική φάση της διοργάνωσης. Έφτασε τους έξι βαθμούς μετά από τρεις αγωνιστικές, είχαν προηγηθεί η εντός έδρας νίκη με 1-0 απέναντι στην Γουινέα και η ήττα με 2-0 από την Αιθιοπία. Τρέχει νικηφόρο σερί τεσσάρων αγώνων σε επίσημα και φλικά, στα τρία από αυτά κατάφερε να διατηρήσει την εστία της ανέπαφη.