*46η και τελευταία αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σάτον – Μίλτον Κέινς Ντονς 1-0

*2/2 under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Αδιάφοροι βαθμολογικά οι ΜΚ Ντονς

*Η Σάτον για να μείνει στην κατηγορία πρέπει να κερδίσει και να χάσει η Κόλτσεστερ, αλλά και να καλυφθεί η μεταξύ τους διαφορά τερμάτων.

>ΜΚ ΝΤΟΝΣ

Προηγούμενο ματς: Οι ΜΚ Ντονς κέρδισαν 3-5 εκτός έδρας την Χάρογκεϊτ, σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι όπου βρέθηκαν δύο φορές να χάνουν. Αρχικά από το γκολ που δέχθηκαν από τον Οντόχ στο 33’, αλλά ισοφάρισαν και προηγήθηκαν με τέρματα των Γκίλμπεϊ (40’), Ντιν (42’). Όμως ήρθαν άλλα δύο γκολ από την αντίπαλο τους, από τον Τόμπσον (45’+, 50’), πριν πάρουν τη νίκη με τρία γκολ που σκόραραν οι Γουίρν (53’), Τέζγκελ (80’), Χάρισον (83’).

Οι Μίλτον Κέινς Ντονς κέρδισαν με 3-5 εκτός έδρας την Χάρογκεϊτ, χωρίς πλέον να έχουν κάποιο βαθμολογικό ενδιαφέρον. Έχουν εξασφαλίσει την τέταρτη θέση, θα αγωνιστούν στα play off για την άνοδο, μένει να φανεί η αντίπαλος τους στα ημιτελικά.

Γενικώς στην έδρα τους είναι αρκετοί δυνατοί, με 16 νίκες στους 25 τελευταίους αγώνες τους που έχουν παίξει εκεί.

Μίλτον Κέινς Ντονς Στατιστικά

*31/51 G/G στη σεζόν, 17/26 εντός έδρας

*17/22 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΣΑΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Σάτον έφερε 2-2 εντός έδρας με την Κρόουλι, δεχόμενη την ισοφάριση από τον Λόλος στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Νωρίτερα είχε βρεθεί να χάνει από γκολ του Κέλι στο 42ο λεπτό, αλλά ισοφάρισε με τον Λάκιν στο 48’ και προηγήθηκε με τον Σάντερσον στο 79’. ΄

Η Σάτον δέχθηκε ένα γκολ στις καθυστερήσεις, το οποίο πολύ πιθανόν να της κοστίσει και την παραμονή στην κατηγορία, αφού έφερε 2-2 εντός έδρας με την Κρόουλι.

Απ’ ότι φαίνεται, οι τέσσερις σερί νίκες που πέτυχε κάποια στιγμή θα πάνε στον βρόντο, αφού δεν κερδίζει εδώ και τρία παιχνίδια, με δύο σερί ισοπαλίες στα πιο πρόσφατα.

Και δεν χάνει στα τρία τελευταία παιχνίδια της εκτός έδρας, με δύο νίκες και μία ισοπαλία.