*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΛΙΝΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Σουόνσι με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Πάτερσον στο 1’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Πιρόε στο 4’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Ρούτερ στο 45+3’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τζέιμς στο 61’.

Συνέχεια στο αήττητο σερί της έδωσε η Λιντς. Παρά το γεγονός ότι μπήκε νωθρά στο ματς και έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, στη συνέχεια πίεσε έντονα και κατάφερε να το ανατρέψει πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη δεν μείωσε το ρυθμό της, βρίσκοντας ακόμη ένα γκολ, το οποίο «σφράγισε» το τρίποντο.

Να διατηρηθεί στη κατάσταση που βρίσκεται θέλει, εκμεταλλευόμενη για δεύτερο σερί παιχνίδι το πλεονέκτημα έδρας. Διανύει μια εξαιρετική περίοδο, είναι ασταμάτητη επιθετικά, σκοράροντας κόντρα σε κάθε αντίπαλο, αλλά παράλληλα δυσκολεύεται πάρα πολύ στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται γκολ με τεράστια ευκολία σχεδόν σε κάθε αναμέτρησή της.

Λιντς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΙΝΤΛΕΣΜΠΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Πρέστον, στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Τζόουνς στο 16’ και το 2-0 ο Βαν Ντεν Μπεργκ στο 26’. Το 3-0 πέτυχε ο Τζόουνς στο 37’ και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Μπανγκουρά στο 90+4’.

Εξαιρετική εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Μίντλεσμπρο. Επέβαλλε το ρυθμό της και κατάφερε να πάρει σχετικά νωρίς προβάδισμα στο σκορ, ενώ στη συνέχεια το διεύρυνε ακόμα περισσότερο, σκοράροντας συνολικά τέσσερα τέρματα. Η άμυνά της δεν απειλήθηκε καθόλου, διατηρώντας εύκολα το μηδέν παθητικό.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, ύστερα από την εμφατική νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής. Είναι σε αρκετά καλή κατάσταση, έχει βρει ρυθμό μεσοεπιθετικά και σκοράρει με συνέπεια κόντρα σε κάθε αντίπαλο. Το μεγάλο της πρόβλημα παραμένει στην άμυνά της και κυρίως όταν αγωνίζεται μακριά από το γήπεδό της. Μπορεί να εκμεταλλευτεί τα κενά που αφήνει συχνά η Λιντς, ώστε να απειλήσει περισσότερο την εστία της, εξαντλώντας τις πιθανότητές της για θετικό αποτέλεσμα.