*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Γουίγκαν-Λίνκολν 0-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΛΙΝΚΟΛΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Ρέντινγκ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 43ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ντράπερ στο 72’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπίντον στο 83’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Λίνκολν. Παρά τις λίγες ευκαιρίες που δημιούργησε, κατάφερε να προηγηθεί στο δεύτερο ημίχρονο, όμως λίγα λεπτά αργότερα υπέκυψε στην πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη το γκολ της ισοφάρισης.

Κανένα περιθώριο για στραβοπάτημα δεν έχει πλέον, καθώς μετά το ισόπαλο αποτέλεσμα της προηγούμενης αγωνιστικής βρίσκεται εκτός εξάδας. Είναι μεν σε καλή κατάσταση, επιστρέφει εντός έδρας, σκοράρει με συνέπεια και μπορεί να εκμεταλλευτεί τις αμυντικές αδυναμίες των φιλοξενούμενων ώστε να αποσπάσει το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Λίνκολν Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΓΟΥΙΓΚΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Τσάρλτον με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 40ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με το αυτογκόλ του Χιούζ στο 19’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κέλμαν στο 62’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον ίδιο στο 66’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ανέκε στο 79’.

Μαχητική για ακόμα μία φορά, φεύγοντας με το βαθμό της ισοπαλίας από την έδρα της Τσάρλτον. Μπορεί να έμεινε σχετικά νωρίς πίσω στο σκορ, όμως στην επανάληψη εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια των γηπεδούχων, ανατρέποντάς το. Εν τέλη στη συνέχεια υπέκυψε στην πίεση που της ασκήθηκε, δεχόμενη το γκολ της ισοφάρισης.

Χωρίς άγχος θα δώσει τις εναπομείναντες αναμετρήσεις της, καθώς πλέον είναι και μαθηματικά βέβαιο πως δεν θα κινδυνεύσει. Είναι μεν μαχητική, δεν χαρίζεται σε κανέναν, σκοράρει με συνέπεια, όμως είναι επιρρεπής στα μετόπισθεν, κάτι το οποίο της έχει στερήσει πολλούς βαθμούς κατά τη διάρκεια της σεζόν. Αγνοεί τη νίκη στις τελευταίες τέσσερις εξόδους της (0-1-3), με 5 γκολ υπέρ και 10 κατά.