13η αγωνιστική

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΛΑΝΤΣΚΡΟΝΑ

Προηγούμενο ματς: Ήττα 2-1 από τη Σοντερίσκε, σε φιλικό προετοιμασίας. Πήρε προβάδισμα στο μισάωρο με τον Ντιαβαρά, για να δεχθεί στην πορεία την ανατροπή (41′, 85′).

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Λαντσκρόνα, μετά από δυο παιχνίδια, στα οποία και είχε από μια νίκη και ισοπαλία. Την τελευταία αγωνιστική πριν τη διακοπή, η ομάδα του Μπίλι Μάγκνουσον φιλοξενήθηκε από τη Μπράγκε, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 2-1. Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο από το ημίχρονο, μπήκε πιο δυναμικά στο δεύτερο και μείωσε από νωρίς, ενώ παρότι είχε ευκαιρίες στην πορεία, δεν κατάφερε το κάτι παραπάνω.

Μετά και από αυτή την απώλεια, μοιράζεται την έκτη θέση στη βαθμολογία Β Σουηδίας με τη Μπράγκε, ούσα στο -6 από την πρώτη τριάδα. Παραμένει αήττητη στα πέντε πιο πρόσφατα εντός της, επικρατώντας στα 4/5. Μέσα στη διακοπή, γνώρισε την ήττα με 2-1 από τη Σοντερίσκε, σε φιλικό προετοιμασίας. Γνώριμες οι απουσίες των Φίλιπ Άντερσον και Άλεκ Μπραντ Έρλαντσον.

Λαντσκρόνα Στατιστικά

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα τρία τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΓΙΟΝΣΕΠΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Ήττα 0-3 από τη Βάρναμο, σε φιλικό προετοιμασίας. Βρέθηκε πίσω στο 18ο λεπτό, δεχόμενη ακόμη δυο στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (55′, 63′).

Σε αντίθεση με τη σημερινή της αντίπαλο, η Γιόνσεπινγκ πανηγύρισε και πάλι τη νίκη, μετά από δυο παιχνίδια με μια ισοπαλία και ήττα. Την τελευταία αγωνιστική πριν τη διακοπή, η ομάδα του Αντρές Γκαρθία υποδέχθηκε την Τρέλεμποργκ, της οποίας και επικράτησε με 3-1. Αν και βρέθηκε από νωρίς πίσω, ανέβασε την απόδοση της, ισοφάρισε πριν την ανάπαυλα και έφτασε στην ανατροπή με δυο τέρματα στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.

Κάπως έτσι, έφτασε τους 20 βαθμούς και βρίσκεται στην τέταρτη θέση της κατάταξης, ούσα παράλληλα στο -3 από την τρίτη Γκάις. Παραμένει αλώβητη στα εκτός της, έχοντας ένα διπλό και τέσσερις ισοπαλίες σε πέντε αντίστοιχα ματς. Μέσα στη διακοπή, γνώρισε την ήττα με 0-3 από τη Βάρναμο, σε φιλικό προετοιμασίας. Μακροχρόνια η απουσία του Μάρβαν Μπέιζ, που δεν θα αγωνιστεί ξανά φέτος.