*2η αγωνιστική

ΚΡΟΟΥΛΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κρόουλι έχασε πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό 1-0 εκτός έδρας από την Καρλάιλ, δεχόμενη το γκολ από τον Ντένις μόλις στο πέμπτο λεπτό, αλλά περισσότερο κινδύνεψε να δεχθεί δεύτερο γκολ, παρά να ισοφαρίσει!

Η Κρόουλι έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Καρλάιλ, σε ένα παιχνίδι που φάνηκε πώς ο νέος τρόπος παιχνιδιού που προσπαθεί να επιβάλλει ο νέος της τεχνικός, συνηθισμένος από την Αρσεναλ όπου βρισκόταν, ίσως να μην ταιριάζει σε αυτό το ρόστερ. Και αυτό καθώς δεν μπόρεσε να κάνει ούτε μία τελική προσπάθεια εντός στόχου!

Και τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν όπως θα ήθελαν ίσως οι άνθρωποι της όταν κανόνιζαν ένα ακόμη φιλικό, με την ερασιτεχνική Μπράκλεϊ, μέσα στην εβδομάδα, καθώς η ομάδα έχασε με 5-1! Είναι φανερό λοιπόν πώς υπάρχουν κάποια προβλήματα.

Στο προηγούμενο παιχνίδι χτύπησε και ο γκολκίπερ Μπάλκομπ που έπαιξε ένα ημίχρονο και ήταν αρκετά καλός, αν και ο αντικαταστάτης του στο δεύτερο  ήταν εξίσου καλός!

Κρόουλι Στατιστικά

*Εχει 4/5 over 2,5 στα τελευταία φιλικά και στο μοναδικό επίσημο παιχνίδι της.

*Εχει 3/4 G/G στα τελευταία φιλικά και στο μοναδικό επίσημο παιχνίδι της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΛΕΪΤΟΝ ΟΡΙΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Λέιτον Οριεντ κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Γκρίμσμπι, σκοράροντας δύο γκολ μέσα σε εφτά λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, με πέναλτι του Μονκούρ στο 49’ και με τον Τζέιμς στο 56’. Από εκεί και πέρα δεν κινδύνεψε ως το τέλος του αγώνα, αν και στο πρώτο ημίχρονο υπήρξαν στιγμές που θα μπορούσε να είχε δεχθεί κάποιο γκολ.

Η Λέιτον Οριεντ δεν ενθουσίασε με την απόδοση της, αλλά έκανε αυτό που έπρεπε, κερδίζοντας με 2-0 εντός έδρας την νεοφώτιστη Γκρίμσμπι, ξεκινώντας με νίκη το φετινό πρωτάθλημα. Αποτέλεσμα που μπορεί να θεωρηθεί αρκετά θετικό, ειδικά μετά την εικόνα της στα περισσότερα φιλικά, η οποία δεν ήταν και η καλύτερη δυνατή.

Δεν είναι διαθέσιμοι ακόμη, ο αμυντικός Μπράουν και ο επιθετικός Ντρίναν που είναι σε πορεία αποθεραπείας.