*6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal και Over 2,5

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (4-1-4).

Δείτε τα Προγνωστικά Νορβηγίας

ΚΟΝΓΚΣΒΙΝΓΚΕΡ

Προηγούμενο ματς: Υπέστη σοκαριστικό αποκλεισμό στο κύπελλο από την Κιέλσας με 3-2 εκτός έδρας. Μολονότι προηγήθηκε με δύο γκολ διαφορά στο πρώτο μέρος (12′, 35′), είδε την αντίπαλο να μειώνει πριν το ημίχρονο (41′) και να φτάνει σε ολική ανατροπή στην επανάληψη (61′, 90+1′).

Μπορεί στο πρωτάθλημα μέχρι στιγμής να τα πηγαίνει αρκετά καλά για τα δεδομένα της, αφού παραμένει αήττητη στα τέσσερα παιχνίδια που έχει δώσει μέχρι τώρα (2-2-0), ωστόσο ο αποκλεισμός στο κύπελλο έφερε προβληματισμό. Αντίδραση ζήτησε ο τεχνικός Γιόχαν Βένμπεργκ, ο οποίος ζήτησε από τους παίκτες του να αποδώσουν καλύτερα στο αμυντικό κομμάτι.

Στο πρωτάθλημα, προέρχεται από μεγάλη εκτός έδρας νίκη στην έδρα της Λεβάγνκερ με 1-2, «χτυπώντας» στο ξεκίνημα (σκόραρε και τα δύο της τέρματα στο πρώτο τέταρτο). Τραυματίας παραμένει ο μέσος Γκιέρστρομ.

Κόνγκσβινγκερ Στατιστικά

*8/10 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*8/10 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

ΣΤΑΡΤ

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο 1-1 απέναντι στην Σάντντες εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Άνοιξε το σκορ στο 30′, ωστόσο δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις του αγώνα (90+3′).

Έφτασε μια ανάσα από την πρώτη της νίκη στην σεζόν, ωστόσο δέχτηκε την ψυχρολουσία στις καθυστερήσεις του αγώνα με την Σάντνες και κατ’ επέκταση την ισοφάριση. Δεν άξιζε πάντως κάτι παραπάνω, το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν ουσιαστικά από ένα καλό ημίχρονο.

Παραμένει χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα (0-2-2), ενώ στο κύπελλο έχει αποκλειστεί από τον πρώτο γύρο και μεσοβδόμαδα δεν είχε υποχρεώσεις. Απέκτησε ως ελεύθερο τον μπακ Πάλερουντ, ο οποίος αποτελεί μια ποιοτική κίνηση για τα δεδομένα της. Εξαιρετικά αμφίβολος δίνεται ο βασικός κίπερ Τόρκιλντσεν, ενώ λογικά παραμένει στα πιτς ο επιθετικός Σενιάνγκ.