6η αγωνιστική

* Over 2.5 τα 9/12 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Αήττητη η Κόλο Κόλο στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους (3-1-0).

ΚΟΛΟ ΚΟΛΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Έβερτον. Ο Μπενέγας άνοιξε το σκορ για την Κόλο Κόλο στο 44 και ο Ενρίκες ισοφάρισε για την Έβερτον στο 48’. Στο 79’ αποβλήθηκε ο Φαλκόν της Κόλο Κόλο.

Δεν κατάφερε να κάνει το εντός έδρας 2/2 η πρωταθλήτρια την περασμένη Κυριακή, πληρώνοντας εν μέρει την αποβολή της στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα, όταν συνηθίζει να ανεβάζει στροφές πιέζοντας τον φιλοξενούμενο.

Καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο οι “άλμπος”, είχαν δύο δοκάρια σε σέντρα-σουτ και δυνατή εκτέλεση του Μπενέγας, ο οποίος τελικά άνοιξε το σκορ λίγο πριν την ανάπαυλα με εντυπωσιακή κεφαλιά στο transition. Η Έβερτον όμως αντέδρασε στο ξεκίνημα της επανάληψης και ισοφάρισε με ένα πολύ δυνατό σουτ από πλάγια θέση, στο οποίο φέρει ευθύνη ο κίπερ Κορτές. Πίεσε στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα η Κόλο Κόλο, είχε τρεις καλές ευκαιρίες φορτώνοντας την αντίπαλη περιοχή.

Έξαλλος ο κόουτς Κιντέρος με τον τρόπο που αποβλήθηκε ο Φαλκόν, υπονόησε ότι θα τιμωρηθεί εσωτερικά.

ΚΟΛΟ ΚΟΛΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 5/6 τελευταία επίσημα παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 8/9 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΚΟΚΙΜΠΟ ΟΥΝΙΔΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (1-2) από την Ουατσιπάτο. Ο Παλμεσάνο άνοιξε το σκορ για την Ουατσιπάτο στο 39, ο Φαρφάν ισοφάρισε για την Κοκίμπο στο 61’ και στο 66’ ο Μπαέσα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Δεύτερη σερί ήττα για την Κοκίμπο το προηγούμενο Σάββατο, πρώτη στο γήπεδό της, με άδικο ποδοσφαιρικά τρόπο, όπου είχε κερδίσει με δραματικό τρόπο την Ουν. Κατόλικα.

Απέναντι στην Ουατσιπάτο γλίτωσε το 0-1 σε τετ α τετ των φιλοξενούμενων στην κόντρα, δεν το γλίτωσε όμως την σεταρισμένη άμυνά της να πληγώνεται από πλαγιοκόπηση. Δεν απείλησε στο πρώτο ημίχρονο η Κοκίμπο, αλλά επέστρεψε δριμύτερη από την ανάπαυλα. Πίεσε ψηλά και αυτό το πρέσινγκ της απέφερε το κλέψιμο για την ισοφάριση. Δεν πρόλαβε την χαρεί όμως, οι φιλοξενούμενοι επιτέθηκαν με υπομονή και ανέκτησαν προβάδισμα βάζοντας τρεις παίκτες μέσα στη μικρή περιοχή σε ροή αγώνα! Πίεσε για την δεύτερη ισοφάριση η Κοκίμπο, αλλά δεν την βρήκε ξοδεύοντας αρκετές δυνατές ευκαιρίες!