16η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΟΒΕΝΤΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Πρέστον με σκορ 3-2, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Ράιτ στο 33’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Χολμς στο 38’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Μπράουνι με πέναλτι στο 41’. Το 3-1 πέτυχε ο Όσμαγιτς στο 71’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ράιτ με δεύτερο προσωπικό γκολ στο 82’.

Πάλεψε, αλλά δεν τα κατάφερε η Κόβεντρι. Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε στο ημίωρο, η συνέχεια δεν ήταν με το μέρος της, αφού έβγαλε αστάθειες, τις οποίες εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι γηπεδούχοι, ανατρέποντας το εις βάρος τους σκορ πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη βρήκαν ξανά δίχτυα, ενώ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στα τελευταία λεπτά.

Σε καθόλου καλή κατάσταση αυτή την περίοδο, «τρέχει» αρνητικό σερί τεσσάρων ηττών, δείχνοντας πολλά προβλήματα στα μετόπισθεν, αλλά και συχνές δυσκολίες στο σκοράρισμα. Εντός έδρας είναι πιο μαχητική, όμως και εκεί ο απολογισμός της είναι δύο νίκες και τέσσερις ισοπαλίες σε εφτά αγωνιστικές. Το γεγονός ότι δέχεται εύκολα γκολ της έχει στοιχίσει, αφού ακόμα και σε ματς που σκοράρει εξίσου, δεν καταφέρνει εύκολα να αποφύγει την ήττα. Υπάρχει πίεση στο πρόσωπο του Μαρκ Ρόμπινς προκειμένου να αλλάξει την κατάσταση αυτή, όμως και οι απουσίες που έχει δεν βοηθούν ιδιαίτερα.

Κόβεντρι Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΤΟΟΥΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο την Κόβεντρι, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει δίχτυα.

Καθόλου καλή εμφάνιση, αλλά για καλή της τύχη δεν το «πλήρωσε» η Στόουκ. Είχε μεν ευκαιρίες, όμως δεν απείλησε με καμία την αντίπαλη εστία, μένοντας στο απόλυτο μηδέν ύστερα από τρεις αναμετρήσεις. Αμυντικά δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου, κρατώντας το μηδέν στα μετόπισθεν για τρίτο σερί παιχνίδι.

Ανεβασμένη αυτή την περίοδο, παραμένει αήττητη στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια της και θέλει να το διευρύνει σήμερα, περνώντας από την έδρα της Κόβεντρι. Μπορεί να εκμεταλλευτεί την κακή κατάσταση στην οποία βρίσκεται η αντίπαλός της, όμως θα χρειαστεί μια καλύτερη εμφάνιση σε σχέση με αυτή την προηγούμενης αγωνιστικής απέναντι στην Κάρντιφ (0-0). Σε γενικές γραμμές δείχνει να δυσκολεύεται στις εξόδους της, μετρώντας δύο νίκες και μία ισοπαλία από την αρχή της σεζόν, με μόλις μία να είναι αυτή στην οποία δεν δέχθηκε γκολ.