Κέρδισε δεύτερο βραχιόλι ο Σωτηρόπουλος στο WSOP Online Flip & Go!

Ανανεώθηκε:
Σωτηρόπουλος πόκερ

Ένας από τους πιο πρόσφατους νικητές WSOP Online είναι Έλληνας! Χρειάστηκαν μόλις τρεις ώρες για το Event #6: 200 $ FLIP & GO για να αναδειχτεί ο πρωταθλητής και ήταν ο Γιώργος Σωτηρόπουλος να κυριαρχήσει στον τομέα των

To πόκερ ήρθε στην Bet365

Ο παίκτης πόκερ βγήκε πρώτος μεταξύ 6.368 παικτών για να κερδίσει το δεύτερο βραχιόλι του, μαζί με 117.022 $ που ήταν το έπαθλο της πρώτης θέσης.

Ξεκίνησε το τελικό τραπέζι δεύτερος σε μάρκες, αλλά απέκλεισε τον Γουίνγκ Τατ Γεούνγκ από το πρώτο χέρι και πήρε το προβάδισμα. Και δεν κοίταξε ποτέ πίσω, αποκλείοντας όλους τους παίκτες εκτός από δύο στη διαδρομή προς τη νίκη του.

Αρκετά άλλα μεγάλα ονόματα εμφανίστηκαν στην τελική κατάταξη. Όπως το μέλος του GGPoker TwitchSquad Μίτσιελ “Easterdamnz” Φαν Ελσάκερ, ο νικητής βραχιολιού WSOP Κρις Μούρμαν και ο πρώην πρωταθλητής Super MILLION $ Βίκτορ Μαλινόφσκι.