2η αγωνιστική

*Η αναμέτρηση διεξάγεται σε ουδέτερη έδρα, καθώς το “Tampere” δεν είναι σε κατάσταση για να πραγματοποιηθεί αγώνας.

*Αήττητη παρέμεινε η Ίντερ Τούρκου στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την Ίλβες, μετρώντας από δυο νίκες και ισοπαλίες.

*2-3 Goals τα 5/6 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΙΛΒΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Μάριεχαμν, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 36ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 54′ με το πέναλτι του Πένανεν.

Στο βαθμό της ισοπαλίας αρκέστηκε στην πρεμιέρα της για το φετινό πρωτάθλημα η Ίλβες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τόνι Κάλιο φιλοξενήθηκε από τη Μάριεχαμν, με την οποία έμεινε στο 1-1. Αποτέλεσμα δίκαιο σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι ανάμεσα στις δυο πλευρές, έχοντας αμφότερες από ένα ημίχρονο. Καλύτερη η ίδια στο δεύτερο, όπου παρότι ισοφάρισε με πέναλτι, δεν κατάφερε το κάτι παραπάνω. Εκτός μάχης για το σημερινό παιχνίδι είναι ο Λάουρι Άλα-Μιλιμάκι, που αντιμετωπίζει μυϊκό πρόβλημα.

Ίλβες Στατιστικά

*2-3 Goals τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΙΝΤΕΡ ΤΟΥΡΚΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Κουόπιο, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Σμιθ στο 12ο λεπτό και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 42′, εν τέλει βρήκε και πάλι δίχτυα στο 73′ με τον Τάμινεν.

Ξεκίνημα με το δεξί για την Ίντερ Τούρκου στο φετινό πρωτάθλημα. Για την πρώτη αγωνιστική, η ομάδα του Γιάρκο Βις φιλοξενήθηκε από την Κουόπιο, από την έδρα της οποίας πέρασε με 1-2. Μπορεί να είχε λιγότερες τελικές προσπάθειες από την αντίπαλο της, ωστόσο σε αντίθεση με εκείνη ήταν πιο εύστοχη σε αυτές που της παρουσιάστηκαν, για να πάρει το θετικό αποτέλεσμα, παρότι δέχθηκε προσωρινά την ισοφάριση.