*12η αγωνιστική.

*Έρχονται από 4/6 μεταξύ τους G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Δείτε τα Προγνωστικά Ελβετίας

ΙΒΕΡΝΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 κόντρα στη Λουκέρνη. Το 1-0 ο Ντορν στο 23’, το 1-1 έκανε ο Σέσπεδες στο 70’, το 2-1 έκανε ο Τσάντερ στο 71’. Με δέκα παίκτες τελείωσε η Ιβερντόν.

Κακή εμφάνιση την περασμένη εβδομάδα στο εκτός έδρας ματς με τη Λουκέρνη την περασμένη εβδομάδα, έχασε δίκαια. Σαρωτικά ανώτερη η Λουκέρνη στο πρώτο ημίχρονο, έβγαζε τη μία φάση μετά την άλλη, το 1-0 ήταν πολύ λίγο με βάση την εικόνα του αγώνα. Στο δεύτερο μέρος η Ιβερντόν ισορρόπησε, πήρε περισσότερο την μπάλα, στο 70’ ισοφάρισε, αλλά στο επόμενο λεπτό η Λουκέρνη βρήκε το 2-1! Δεύτερη σερί ήττα μετά το εντός έδρας 0-3 απ’ την Γκρασχόπερς, μετρά ρεκόρ 2-1-2 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές. Με 15 πόντους είναι 8η στη βαθμολογία, στο -3 απ’ την τετράδα. Τιμωρημένος ο Λουζουένα.

ΙΒΕΡΝΤΟΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 στα 4/7 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΒΙΝΤΕΡΤΟΥΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-1 επί της Σεντ Γκάλεν. Το 1-0 στο 55’, το 2-0 ήρθε στο 63’. Μείωσε η Σεντ Γκάλεν στις καθυστερήσεις.

Επέστρεψε στις επιτυχίες, η διακοπή της έκανε καλό, παρουσίασε καλό πρόσωπο κόντρα στη Σεντ Γκάλεν την περασμένη εβδομάδα. Ισορροπημένο το πρώτο ημίχρονο, η Βίντερτουρ όμως μπήκε πολύ δυνατά στο δεύτερο μέρος, σκόραρε δύο φορές μέχρι το 63’ και έβαλε τις βάσεις για τη νίκη. Πίεσε πολύ η Σεντ Γκάλεν, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο φινάλε. Νίκησε ξανά έπειτα από τρεις αγωνιστικές, που έδειξε ιδιαίτερα ευάλωτη στην άμυνα, έχασε δύο σερί ματς με παθητικό έξι γκολ, νωρίτερα πήρε ισοπαλία 2-2 με τη Σερβέτ. Μετρά ρεκόρ 2-1-2 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, με 15 πόντους είναι έβδομη. Επιστρέφει ο Μπαλέ (Επιθετικός, 10, 3).