*10η αγωνιστική

*Over 2,5 στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΓΚΡΟΪΤΕΡ ΦΙΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της Πάντερμπορν. Στο 42′ ο Μιχάλσκι άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, απάντησε ο Σρμπένι επτά λεπτά αργότερα. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Χργκότα στο 73′.

Έπρεπε να περάσουν οχτώ αγωνιστικές για να σπάσει το ρόδι στο πρωτάθλημα η Γκρόιτερ Φιρτ. Πριν από δύο βδομάδες πέταξε στο καναβάτσο την Πάντερμπορν στο “Sportpark Ronhof Thomas Sommer”, αντέχοντας στην ισχυρή πίεση που άσκησε πάνω της η τελευταία σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης.

Το “τριφύλλι” γνώρισε μόλις τρεις ήττες στις 16 αναμετρήσεις με αντίπαλο τη Σαντχάουζεν στη δεύτερη κατηγορία (επτά νίκες, έξι ισοπαλίες): Πανηγύρισε το “τρίποντο” στις δύο τελευταίες μεταξύ τους τη σεζόν 2020/21. Ηττήθηκε μόλις μία φορά εντός έδρας σε εννέα αναμετρήσεις με τη Σαντχάουζεν (έξι νίκες, δύο ισοπαλίες).

ΓΚΡΟΪΤΕΡ ΦΙΡΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα επτά τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα έξι τελευταία παιχνίδια της.

ΣΑΝΤΧΑΟΥΖΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (3-2) από το Αννόβερο. Ο Τόιχαρτ έκανε το 1-0 στο 14′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με πέναλτι του Ν. Κινσόμπι (56′). Στη συνέχεια Νίλσεν (65′) και Μουρόγια (71′) έδωσαν προβάδισμα δύο γκολ στο Αννόβερο. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Αϊντίνι (73′).

Παρά τη μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλε, η Σαντχάουζεν δεν κατάφερε να βάλει στοπ στην εκπληκτική πορεία του Αννόβερου γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα στη μεταξύ τους αναμέτρηση πριν την διακοπή για τις Εθνικές.

Δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε στο δεύτερο ημίχρονο, μη καταφέρνοντας να βάλει στοπ στην αποτελεσματικότητα των φιλοξενούμενων. Εκ των κορυφαίων αναδείχθηκε ο τερματοφύλακας Ζίλερ του Αννόβερου (επτά αποκρούσεις). “Η Γκρόιτερ Φιρτ είναι δυνατή ομάδα, πρέπει να είμαστε καλά προετοιμασμένοι”, είπε ο προπονητής Σβαρτς.