18η αγωνιστική

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Γκιμτσεόν Σανγκμού – Γκανγκβόν 1-0

ΓΚΑΝΓΚΒΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Σεούλ, για το κύπελλο. Ηττήθηκε με 5-4 στα πέναλτι.

Σε τρομερή αγωνιστική κατάσταση βρίσκεται η Γκανγκβόν, ερχόμενη από αήττητο σερί επτά αγώνων, με 6/7 νίκες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιον Ζονγκ-Χουάν υποδέχθηκε τη Σουγόν, της οποίας και επικράτησε με 3-1. Μπορεί σε γενικές γραμμές το μεταξύ τους να ήταν ισορροπημένο από πλευράς ευκαιριών, όμως η ίδια αποδείχθηκε πιο εύστοχη, αν και δέχθηκε προσωρινά την ισοφάριση.

Πέμπτη διαδοχική νίκη, που τη φέρνει μόνη δεύτερη και στο -1 από την πρωτοπόρο Ουλσάν. Επιπλέον, πανηγύρισε το διπλό και στις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της, σε όλες με το ίδιο σκορ (1-2). Μεσοβδόμαδα, ηττήθηκε στα πέναλτι 5-4 από τη Σεούλ, μετά και το 0-0 σε κανονική διάρκεια και παράταση, για τους “16” του κυπέλλου.

Γκανγκβόν Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 6/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΓΚΙΜΤΣΕΟΝ ΣΑΝΓΚΜΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Ιντσεόν, για το κύπελλο. Ηττήθηκε με 4-3 στα πέναλτι.

Τέλος έλαβε το αήττητο σερί των έντεκα αγώνων πρωταθλήματος για τη Γκιμτσεόν Σανγκμού, στο οποίο και είχε πέντε νίκες και έξι ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τσουνγκ Γιουνγκ-Γιονγκ δοκιμάστηκε στην έδρα της Γκουανγκτζού, όπου και έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-0, “πληρώνοντας” με το χειρότερο τρόπο το αριθμητικό μειονέκτημα που είχε πριν από την ανάπαυλα.

Παραμένει έτσι στην τρίτη θέση, την οποία και μοιράζεται με την Ποχάνγκ, ούσα και στο -1 από τη σημερινή της αντίπαλο. Αγνοεί το διπλό στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της, με τέσσερις ισοπαλίες και μια ήττα, στις 4/5 δεν κατάφερε ούτε και να σκοράρει. Μεσοβδόμαδα, ηττήθηκε στα πέναλτι 4-3 από την Ιντσεόν, μετά και το 0-0 σε κανονική διάρκεια και παράταση, για τους “16” του κυπέλλου.